XXVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 2 PAŹDZIERNIKA 2022.

1. Dziś:

* 9.00 msza a asystą Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy św. spotkanie dla RN

* 17.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo różańcowe

* 18.00 msza św. za zmarłych z KŻR

* 19.00 spotkanie w sali w domu parafialnym dla rodziców, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko oraz dla kandydatów na chrzestnych, którzy mają podawać dziecko w naszej parafii lub chcą otrzymać dokument na chrzestnych do innej parafii.

2. Środa:

* 16.00 = spotkanie Klubu seniora. Temat: Poznaj swoich przodków. Poznawanie zasad budowania drzewa genealogicznego. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* 16.15 = modlitwy wspólnoty ADŚ + 17.00 msza św.

3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

4. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00

* od 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego

* 18.00 msza w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego i po mszy modlitwy tej wspólnoty.

5. Niedziela za tydzień:

* w całej Polsce obchodzić będziemy kolejny „Dzień papieski”.

* 10.30 msza z asystą chóru parafialnego.

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 i ich rodziców = po mszy spotkanie rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. połączone z poświęceniem różańców (rodzice sami nabywają różańce)

* 18.00 msza św. z asystą AK

* 18.00 msza dla młodzieży klas 8 z naszej parafii i po mszy spotkanie ich oraz ich rodziców – rozpoczęcie roku przygotowania do bierzmowania. Bierzmowanie będzie tylko dla uczniów klas 8 pochodzących z naszej parafii.

* za tydzień druga niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na dokończenie malowania nawy poprzecznej świątyni.

6. Wpisujemy– w kancelarii lub zakrystii – swoich bliskich na nabożeństwo „Wypominek” – rocznych, półrocznych lub jednorazowych. Nowy układ „Wypominek” rozpocznie się od początku listopada.

7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30.. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci wraz z rodzicami. Po nabożeństwie dzieci będą miały rozdawane specjalne obrazki. Dzieci będą przez ołtarzem odmawiały piątą tajemnicę różańca.

8. Przypominamy, że osoby które nie przyjęły sakramentu bierzmowania podczas trwania nauki szkolnej, powinny się zgłosić i zapisać na katechezy sakramentalne, które będą prowadzone przy parafii. Zgłoszenia do 15 października 2022 – w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

9. Dla młodzieży szkół średnich, która z jakiegokolwiek powodu nie uczestniczy w katechezie szkolnej organizujemy katechezę przy parafii. Prosimy, aby ta młodzież zgłosiła swój udział do 15 października 2022 = również = w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.

10. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło ofiarę na dokończenie tego etapu malowania kościoła i 2 uczyniły to przez przelew bankowy. Serdecznie dziękujemy.

11. Prasa katolicka: dziś można nabyć dodatkowy extra numer Gościa Niedzielnego = temat tego numeru dotyczy „Miłosierdzia Bożego”.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Andrzeja Pastuszkę; lat 66

Mariana Stachowicza; lat 84

Renatę Zych; lat 50

We wtorek będzie msza św. pogrzebowa Ś+P Zofii Kasprzyk. Pani Zofia codziennie uczestniczyła w mszy św.

Wieczny odpoczynek.