XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2. SIERPNIA 2020.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR.

* 10.30 po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

* 9.15 – 14.00 kolejna, bardzo ważna, wakacyjna zbiórka krwi. Przed kościołem stoi ambulans, do którego mogą zgłaszać się osoby po 18 roku życia, które jeszcze nie ukończyły 60 roku; zarówno mężczyźni jak i kobiety. Każdego, kto spełnia opisane wymogi prosimy o włączenie się do tej charytatywnej akcji.

* Sierpień, to ważny w skali roku miesiąc = czas świąt maryjnych oraz wielkich rocznic narodowych. Prośba o podjęcie miesięcznej abstynencji od alkoholu i ofiarowanie tego wyrzeczenia w intencji o wyzwolenia z nałogu wielu z naszych rodzin oraz wielu Polaków.

2. Środa = 16.45 spotkanie APDŚ i o 17.30 msza św. w intencji tej wspólnoty.

3. Pierwszy czwartek miesiąca – o 18.00 modlitwy o nowe powołania do służby Bogu w kapłaństwie lub zakonie.

4. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o 6.30; 9.00 i o 18.00.

5. W czwartek, 6. sierpnia, przypada również dzień rozpoczęcia pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Jak już wcześniej ogłaszaliśmy, ze względu na wyjątkowy czas epidemii, w tym roku z naszej parafii nie wyruszy pielgrzymka piesza.

 Ks. Sebastian – opiekun pielgrzymów zaprasza wszystkich do pielgrzymowania duchowego:

* Przez cały czas trwania pielgrzymki tj. od czwartku 6. sierpnia do czwartku 13. sierpnia codziennie w kościele o godz. 20.30 będą spotkania dla pielgrzymów prowadzone według programu pielgrzymkowego. Serdecznie zapraszamy stałych pielgrzymów oraz wszystkich nowych.

6. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00

* 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach. Odwiedzimy osoby już zgłoszone, ale zachęcamy również do zgłaszania dalszych osób chorych i starszych. Można to uczynić w zakrystii po mszy św., w kancelarii lub telefonicznie.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

* 18.00 msza św. w intencji Straży honorowej Serca Pana Jezusa i po mszy modlitwy tej wspólnoty.

7. W tym tygodniu złożono 3 ofiary roczne na tacę, dwie wpłynęły na konto bankowe i jedna została złożona w kancelarii Serdeczne – Bóg zapłać.

Za tydzień natomiast przypada druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowo-kredytowe parafii. Pod koniec sierpnia poinformuję o dalszych planowanych w tym roku pracach wewnątrz świątyni.

 8. Od wtorku w kancelarii można rezerwować terminy mszy św. na 2021 rok. Prosimy nie odkładać tego na czas późniejszy, bowiem może być trudno wpisać mszę św. na obrany przez siebie termin. Jak zawsze, rezerwujemy terminy mszy na cały rok.

9. Kilka bardzo ważnych informacji związanych z trwającą i rozwijająca się epidemią:

A. dziękuje tym, którzy bardzo rzetelnie przestrzegają noszenia w kościele maseczek. Proszę jednak tych, którzy przychodzą bez maseczki, aby przestrzegali tego obowiązku. Niech to będzie nasz znak wspólnej odpowiedzialności. Jeżeli ktoś ze względów zdrowotnych nie może nosić maseczki, ma obowiązek mieć na twarzy przyłbicę. Traktujemy to jako standard i obowiązek. Niech nikt nie szuka jakiś pokrętnych wymówek.

B. Wchodząc do kościoła prosimy o dokładne dezynfekowanie dłoni. Płyny dezynfekujące są przy każdych drzwiach.

C. Komunię świętą przyjmujemy według zasady: w pierwszej kolejności podchodzą osoby przyjmujące na dłoń, a gdy widzimy, że już ta część wiernych przyjęła Najświętszy Sakrament, dopiero wtedy podchodzą osoby przyjmujące do ust. Prosimy nie mieszać tego porządku.

D. Prośba ogólna do wszystkich – czas wakacji jest okazją do letniego wypoczynku, ale wyjątkowość szalejącej epidemii nakazuje, aby każdy dbał o zdrowie swoje i zdrowie innych. Przestrzegajmy wszystkich przepisów sanitarnych, aby po prostu nie zachorować i nie zakażać innych. Trzeba nam więcej wyrzeczeń, ascezy i społecznej odpowiedzialności. Przemyślmy swoje postępowanie w tym temacie i  zachowujmy przepisy bezpieczeństwa epidemicznego.

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Mateusza Fijoła; lat 33

            Łucję Sokołowską; lat 90.

Wieczny odpoczynek.