XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20. CZERWCA 2021.

1. Dziś:

* Jeszcze raz odczytamy dekret ks. bpa ordynariusza Marka Solarczyka:

„W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 r. cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. udzieloną w dniu 15 stycznia 2021 r.”

Widzimy, że sytuacja odnosząca się do niedzielnych mszy św. wraca do stanu normalnego, czyli każdy wierzący ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św.

* dziś chcemy przeżyć trzecią część jubileuszu – Parafialny Festyn Rodzinny. Początek o 13.00. Zakończenie ok. 15.30. Podczas festynu będzie przeprowadzony test historyczny z wiedzy nt. dziejów parafii. Po eliminacjach do części finałowej zakwalifikowało się trzech zawodników. Będą również pytania skierowane do publiczności. Przewidziane są atrakcyjne nagrody. Festyn będzie odbywał się w formule wspólnego świętowania – śpiewu i zabawy. Zakończeniem będzie wspólne spotkanie przy wielkim – jubileuszowym torcie.

* w tym dniu będziemy chcieli wyrazić szczególny gest, dar jubileuszu. W godz. 11.00 – 15.30 zachęcamy do oddania krwi w ramach Parafialnego Klubu HDK im. Jana Pawła II. Ambulans będzie stał na parkingu przed kościołem.

2. We wtorek: * kancelaria czynna tylko po południu od 16.00 do 17.00.

* 18.30 adoracja prowadzona przez wspólnotę „Zjednoczeni w Duchu” i zakończenie roku formacyjnego dla tej grupy.

3. W czwartek od 16.00 spowiedź na zakończenie roku szkolnego i na szczęśliwe przeżywanie wakacji dla dzieci klas 3-8 szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół średnich.

4. W piątek o 8.00 msza św. w intencji dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.

5. W najbliższym czasie w naszym kościele będziemy gościć wystawę poświęconą słudze Bożemu ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, która została przygotowana przez Muzeum Okręgowe im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wystawa będzie przybliżała treści związane z przygotowaniem do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która jest zaplanowana na dzień 12. września tego roku w Warszawie.

6. W ostatnią niedzielę znaleziono w kościele wartościowy medalik z łańcuszkiem. Właściciela prosimy, aby skontaktował się z ks. Mariuszem.

7. Zostały dodrukowane książki opisujące dzieje naszej parafii i dzielnicy. Można je nabyć przy stoliku z prasą. Jak widzimy, książka cieszy się wielkim powodzeniem. Można też nabyć płyty chóru i film z jubileuszu.

* W przyszłą niedzielę w Gościu Niedzielnym będzie bardzo obszerny, dwustronicowy reportaż z naszego jubileuszu.

8. W tym tygodniu 15 rodzin złożyło ofiarę roczną na dalsze malowanie kościoła. Serdecznie – dziękujemy.

9. W piątek ks. proboszcz omawiał z firmą prowadzącą renowację wnętrza świątyni projekt malowania dalszej części, tzn. nawy poprzecznej od strony ul. Wróblewskiego, gdzie znajduje się ołtarz bł. ks. Bolesława Strzeleckiego i ołtarz Matki Bożej. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.