IV NIEDZIELA ADWENTU 2020.

1. Dziś:

* 18.00 msza św. z asystą RK i po mszy św. spotkanie w kościele.

 2. Spowiedź: * dzieci; * młodzież; * dorośli.

* każdy ma obowiązek na te święta być u spowiedzi. Wiele osób odkładało spowiedź po kilka lub nawet kilkanaście miesięcy. To bardzo zły objaw stygnięcia naszej wiary. Bardzo proszę mówić innym i zachęcać do spowiedzi.

* Spowiedź – dziś, ½ godz. przed każdą mszą św.

* poniedziałek, wtorek i środa: 6.00 – 8.00 i 17.00 – 19.00

* czwartek – wigilia: 6.00 – 6.30.

 3. W czwartek przypada Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Msza św. o 6.30. Po południu nie ma mszy. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy w domach od za palenia świecy Caritas i modlitwy: * znak krzyża; * odczytanie z Ew. Św. Łukasza fragmentu opisującego Narodzenie Jezusa [rozdz. 2]; * śpiew kolędy – „Wśród nocnej ciszy”; * połamanie się opłatkiem i złożenie życzeń: * modlitwa przed posiłkiem; * wieczerza. Przy stole wigilijnym nie może być alkoholu.

 4. Z czwartku na piątek o północy msza  św. – Pasterka.

W Boże Narodzenie msze św. według porządku niedzielnego: * 7.00; * 9.00; * 10.30; * 12.00; * 18.00.

 5. Sobota 26 grudnia = drugi dzień świąt: * msze św. również według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona na KUL.

 6. Za tydzień – 27 grudnia – niedziela Św. Rodziny.

 7. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiary na malowanie kościoła; jedna  nabyła jubileuszowy medal; wpłynęły również ofiary na konto parafialne. Wszystkim składamy – serdeczne, Bóg zapłać.

 8. Przy stoliku pod chórem możemy:

* nabyć  świece Caritas. To od zapalenia tej świecy w naszych domach, będziemy rozpoczynali wieczerzę wigilijną. Zachęcamy do nabywania.

* przy wejściu do kościoła osoby z Klubu seniora rozprowadzają opłatki na wigilię. Jak w poprzednich latach, ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na ogrzewania kościoła.

* Zachęta również do nabywania tygodników katolickiej prasy

 9. Pragnę podziękować Nadleśnictwu Marcule k. Iłży, za ofiarowanie choinek do dekoracji tegorocznej szopki.

10. Jeszcze raz chcę przypomnieć informację odnoszącą się do tegorocznej kolędy:

* ze względu na aktualny jeszcze trudny stan epidemii, nie będzie kolędy bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Jest to decyzja zrozumiała i dlatego informujemy o niej z wyprzedzeniem.

* planujemy, aby ta wizyta, która łączy się z modlitwą za każdą rodzinę, z błogosławieństwem dla każdego domu, odbyła się w czasie późniejszym. Jeżeli zmienią się na lepsze na wiosnę warunki epidemiczne, będziemy chcieli zorganizować kolędę bezpośrednio po Wielkanocy tj. od wtorku 6 kwietnia 2021 r. Chyba jest to jedyne słuszne rozwiązanie.