NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  20. Maja 2018 R.

  1. Dziś: * 12.00 msza św. dzieci klas 4 przeżywających Rocznicę Pierwszej Komunii; rodzice dzieci złożyli ofiarę na jeden z nowych klęczników, które będą służyły również, jako konfesjonały. Składamy serdeczne – Bóg zapłać.

 * 15.00 w kościele farnym msza św. rozpoczynająca marsz dla życia. Po mszy przejście na plac przed Urząd Miasta. Zaprasza ks. bp Ordynariusz.

* Na stoliku z prasą jest umieszczony Apel do radomskich posłów i senatorów, aby sejm podjął prace nad ustawą o ochronie życia, aby nie zabijano dzieci ze względu na podejrzenie uszkodzenia płodu. Prosimy o podpis, nie trzeba mieć dowodu osobistego. Apel będzie złożony po zakończonym marszu.

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

  1. Jutro:

* drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św. – Matki Kościoła. Msze: 6.30; 9.00; 17.00; 18.00.

* 18.30 miesięczne spotkanie dla szafarzy Eucharystii i lektorów dorosłych.

  1. Wtorek, po mszy o 18.30 ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II z racji 22 – dnia miesiąca.
  2. Środa = 16.00 kolejne spotkanie w Sali w domu parafialnym Klubu seniora. * 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających w wakacje na oazy.
  3. W czwartek o 18.30 wykład z historii Polski – Ku niepodległości. Prowadzi p. Marcin Kwiecień.
  4. Sobota:

* 6.00 rozpoczęcie VI Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Powrót w niedzielę ok. północy.

* 9.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej / obok cmentarza prawosławnego przy ul. Warszawskiej / dzień skupienia dla APDŚ.

* 10.00 – 14.00 SP 20 na ul. Malenickiej organizuje festyn rodzinny. Zaprasza dyrekcja i organizatorzy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

* 21.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze rozpoczęcie III Nocnej Pielgrzymki Kobiet do sanktuarium w Błotnicy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

  1. Przygotowanie do naszego festynu parafialnego:

* Rycerze Kolumba chcą przeprowadzić zbiórkę używanego sprzętu sportowo-turystycznego. Zbiórka odbywać się będzie w soboty – 26.V; 2.VI; 9.VI. w godz. 9.00 – 12.00 przy kancelarii parafialnej. W ten sposób chcemy wesprzeć młodzież wyjeżdżającą na oazy wakacyjne. Szczegóły są wypisane na kartkach /kolor – niebieski, stolik z prasą/

* jak każdego roku, prosimy o przynoszenie do kancelarii lub zakrystii fantów loterię festynową. Festyn planujemy na niedzielę 10 czerwca.

  1. W tym tygodniu 13 rodzin złożyło roczną ofiarę na remont kościoła i jedna rodzina nabyła medal jubileuszowy. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P      Eugeniusz Siwiec; ul. Kwiatowa; lat 92

Krystyna Sagan; ul. Ludwikowska; lat 93

Zofia Kopania; ul. Podmiejska; lat 87

Jarosław Korczak; ul. Płaska; lat 49.

Wieczny odpoczynek.