XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 20.09.2020.

1. Dziś:

* 18.00 msza z asystą Rycerzy Kolumba i spotkanie formacyjne.

* w całej Polsce są zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą – Stop LGBT. Widzimy co się dzieje w miastach całej Polski. Marsze zgorszenia, bezwstydu; profanacje świętych rzeczy, obrazów kultu religijnego; parodie mszy św. Zaplanowane obrażanie, nas katolików. Ideologia gender – ideologia rozpusty, dewiacji seksualnych; gorszenie na terenie szkół dzieci.

Jako katolicy mamy obowiązek zaprotestować. Dlatego po mszy św. osoby z AK zbierają podpisy pod tą inicjatywą. Prosimy mieć przy sobie numer PESEL.

 2. Jutro o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy o obecność wszystkich członków Rady.

 3. We wtorek przypada 22 – gi dzień miesiąca. O 18.30 po mszy św. nabożeństwo do Św. Jana Pawła II.

 4. W środę spotkanie Klubu seniora. O godz. 10.00 wyjazd autokarem do kościoła w Jedlni Kościelnej oraz do kaplicy wieczystej adoracji. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 5. W przyszłą niedzielę, 27 września:

* 19.00 spotkanie w Sali w domu parafialnym dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

* 18.00 w katedrze rozpoczęcie Tygodnia Społecznego. Tematyka dotyczy postaci i misji kard. Stefana Wyszyńskiego. Cały program jest przedstawiony na plakacie, który jest  na tablicy AK. Spotkania  w ciągu tygodnia odbywają się w kościele przy ul. Grzybowskiej, u księży Filipinów.

 6. W kancelarii można rezerwować terminy mszy św. na 2021 rok. Jak zawsze, wpisujemy terminy mszy na cały rok

 7. Możemy już zgłaszać swoich bliskich zmarłych na nabożeństwo Wypominek na rok 2020/21. Czynimy to w kancelarii lub w zakrystii. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z prasą i na regale. Wpisujemy wypominki roczne, pół roczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki – modlimy się w dzień zaduszny, 2 listopada na kwadrans przed każdą mszą św.

 8. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły swoje ofiary roczne na cele remontowo-kredytowe; 1 wpłaciła na kontro parafialne. Bóg zapłać.

 9. Jak już było mówione, tak przypominamy, że:

* dyspensa od udziału w mszach wspólnotowych w kościele ustała z dniem 31 maja 2020 r. Dyspensa związana była z pierwszym etapem epidemii.

*  obecnie każdy z nas, kto jest zdrowy, ma obowiązek uczestnictwa w mszach niedzielnych i świątecznych w świątyni.

* osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą wyjść z domu, uczestniczą w mszach św. transmitowanych. Z naszego kościoła transmitujemy wszystkie msze niedzielne oraz wszystkie msze – tak poranne jak i wieczorne – w ciągu tygodnia. Wystarczy wejść na parafialną stronę internetową.

 10. Prasa katolicka: w dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest piękny artykuł wraz ze zdjęciami z uroczystości nadania Panu kościelnemu orderu papieskiego. Zachęcamy do nabycia i przeczytania.

 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Czesławę Walewską; lat 89. Wieczny odpoczynek.