NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 21. KWIETNIA 2019 R.

ŻYCZENIA:

Gdzie Zmartwychwstały – tam pokój i radość w mocy Ducha Św.

Jako Duszpasterze – składamy wszystkim parafianom i gościom najlepsze życzenia: błogosławionych Świąt Paschalnych; odczucia radości Komunii z Chrystusem; dni pełnych pokoju. Dużo zdrowia i bogatych w przeżycia – rodzinnych spotkań. Szczęść Boże!

PODZIĘKOWANIA:

Pragnę serdecznie podziękować

* kapłanom – Jerzemu, Sebastianowi, Jackowi,  Mirosławowi i Stanisławowi – za wielką i gorliwą posługę kapłańską i przygotowania w duchowym i liturgicznym przeżywaniu Wielkanocy. Za gorliwe pełnienie posługi w konfesjonale.

* kościelnemu, panu Januszowie; pani Małgorzacie i Marcinowi i wszystkim, którzy im pomagali w przygotowaniu świątyni na te święta.

* panu Zbigniewowi Dziwiszowi za dekorację placu kościelnego;

* panu organiście i chórowi parafialnemu, za oprawę muzyczną podczas Triduum.

* asyście liturgicznej pod opieką alumna Łukasza Szymańskiego za posługi podczas Triduum;

* wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty go Grobu i Ciemnicy.

 * na ręce pani Elżbiety Wróbel – dla wszystkich osób z chóru parafialnego, za złożone ofiary i prace podjęte przy pięknej dekoracji Grobu Pańskiego i ufundowanie nowej figury Pana Jezusa do Grobu Pańskiego;

* Oazie Rodzin i Rycerzom Kolumba za dekorację ciemnicy;

* pani Grażynie Kupidurze za kwiatową dekorację ołtarzy.

* panu Janowi Żakowi i Mieczysławowi Leszczyńskiemu oraz innym panom i paniom za zorganizowanie procesji rezurekcyjnej

* wszystkim, którzy dołożyli serca do tego, abyśmy mogli jak najpełniej przeżywać te Paschalne Święta. Serdeczne – Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA

1. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według godzin niedzielnych. Na mszach będziemy słuchali listu Rektora KUL oraz ofiary składane na tacę będą przeznaczone na tę uczelnię.

2. We wtorek swoje imieniny oraz 60 – te urodziny przeżywa ks. Jerzy. W intencji solenizanta i jubilata będzie odprawiona msza św. o 18.00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek o 18.45 kolejna próba liturgiczna dla młodzieży klas ósmych przygotowująca do bierzmowania.

4. W czwartek o 18.00 msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Prosimy o uczestnictwo rodziców młodzieży klas 8, ich chrzestnych, świadków i najbliższych z rodziny.

5. W najbliższy piątek:

* ze względu na Wielką Oktawę Wielkanocną nie obowiązuje nas post.

* 18.30 pierwsza próba dla dzieci klas 3 przygotowująca do Pierwszej Komunii Św. Prosimy o obecność wszystkich dzieci. Całość jak każdego roku prowadzi ks. Sebastian.

6. W sobotę o 18.30 w Sali w domu parafialnym miesięczne spotkanie  duszpasterstwa osób żyjących bez sakramentu małżeństwa.

7. Za tydzień- Niedziela Miłosierdzia Bożego. O 17.00 zapraszamy na oratorium „O Bożym miłosierdziu”, które poprowadzi chór parafialny.

8. W tym tygodniu złożono 6 ofiar na cele remontowo-kredytowe, jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal 100-lecia parafii oraz wspólnota KŻR ufundowała kolejną tablicę na Jubileusz, która będzie umieszczona na tę pamiątkę w kruchcie kościoła.

9. Można już przedłużyć Wypominki na drugie półrocze – od maja do końca października.

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Andrzeja Kwiatkowskiego; lat 65

            Dariusza Bińkowskiego; lat 54

            Mariannę Pastuszkę; lat 75 [ pogrzeb we wtorek godz. 10.30 ]

Wieczny odpoczynek.