I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 LUTEGO 2021.

1. Dziś:

* 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną.

* 18.00 msza z asystą RK

* 18.00 msza dla młodzieży klas 8 przygotowującej się do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie w kościele z ks. Sebastianem.

2. Jutro o 18.00 msza w intencji rodziny szkaplerznej, po mszy św. litania do Matki Bożej z Góry Karmel; błog. Najświętszym Sakramentem i katecheza.

3. We wtorek po mszy św. o 18.00 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę „Zjednoczeni w Duchu”.

4. W piątek – nabożeństwa Drogi krzyżowej:

* 7.00 dla dorosłych

* 17.30 dla dzieci

* 18.30 dla dorosłych oraz młodzieży = kl. 8 + szkoła średnia + młodzież starsza. Rozważania prowadzą osoby z AK.

5. Niedziela za tydzień:

* druga niedziela Wielkiego postu związana jest z dniem pomocy Kościołowi na misjach. Po mszach będą zbierane do puszek ofiary na pomoc najbiedniejszym w krajach misyjnych w Afryce.

* 18.00 będą wprowadzone do naszego kościoła relikwie bł. ks. Michaela McGivney, założyciela wspólnot Rycerzy Kolumba.

* 19.00 w sali w domu parafialnym miesięczne spotkanie formacyjne dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

6. PZCaritas pomaga w rozliczeniu rocznym podatku PIT za 2020 rok. Można się zgłaszać do domu parafialnego – pomieszczenie biblioteki = w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00 – 17.00. Należy mieć ze sobą rozliczenie z 2019 roku.

7. W tym tygodniu 11 rodzin złożyło ofiary na malowanie kościoła, dwie poprzez przelew bankowy i 3 w kancelarii. Za każda ofiarę – serdecznie dziękujemy.

8. Jubileusz parafii:

* w kruchcie, pod chórem, została przygotowana wystawa portretów 11 dotychczasowych proboszczów naszej parafii. Są również ich krótkie życiorysy. Serdecznie dziękuję wspólnocie AK za zorganizowanie wystawy. Zachęcamy do obejrzenia i wczytania się w historię naszej parafii ukazaną przez posługę kapłańską proboszczów.

* nasze przygotowanie do parafialnych misji jubileuszowych. Na stoliku z prasą jest wyłożony program misji. Bardzo proszę o dwie rzeczy:

1/ wziąć program dla swojej rodziny.

2/ wziąć kilka egzemplarzy dla sąsiadów i im rozdać. Wypełnijmy to apostolskie zadanie. Dziś jest to jedyny sposób dotarcia do tych, którzy ze względu na epidemię nie przychodzą do kościoła. Chcielibyśmy, aby każda rodzina była w ten sposób zaproszona do przeżywania misji.

* Jak tylko będzie przywrócony system wyświetlania pieśni, będziemy uczyli się skomponowanego specjalnie na jubileusz hymnu parafii.

* przez ostatnich kilka tygodni chór parafialny prowadzony przez ks. Sebastiana przygotowywał się do nagrania na jubileusz płyty zatytułowanej – „Chórowe pory roku”. Tuż po świętach będzie tę płytę można nabyć.

9. Polecamy nabywanie prasy katolickiej.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Jadwigę Niewiadomską; lat 87

 Krystynę Gołębiowską; lat 65. Wieczny odpoczynek.