V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21 MARCA 2021.

1. Dziś:

* od dnia dzisiejszego w kościołach i domach zasłaniamy krzyże. To znak przeżywania okresu Męki Pana Jezusa.

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza św. z asystą RK

* dziś po mszy św. będą zbierane do puszek wielkopostne ofiary na dekorację ciemnicy i ołtarza głównego na czas Triduum.

2. W czwartek uroczystość Zwiastowania NMP:

* msze św. = 6.30; 9.00; 18.00

* jest to dzień modlitwy o poszanowanie świętości daru ludzkiego życia.

3. W nocy z soboty na niedzielę przechodzimy na tzw. „czas letni”. Przesuwamy zegarki o jedną godzinę do przodu. Msze św. w Niedzielę Palmową będą już według nowego układu godzin.

4. Za tydzień – Niedziela Palmowa lub Niedziela Męki Pańskiej.

* na każdej mszy św. poświęcenie palm.

* mszę św. o godz. 12.00 rozpoczniemy na placu przy krzyżu misyjnym. Tam będzie uroczysty obrzęd poświęcenia palm połączony z procesją wokół kościoła. Prosimy, aby rodzice przyszli ze swoimi dziećmi. To one będą przewodziły procesji z palmami.

* na każdej mszy św. jako Ewangelię czytany będzie opis Męki Pana Jezusa według św. Marka.

* 17.00 Gorzkie żale

* 9.15 – 14.00 kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDKrwi. W tym czasie przed kościołem będzie stał autobus stacji krwiodawstwa. Zachęcamy stałych dawców oraz nowych. Szczególnie zapraszamy osoby, które ukończyły 18 lat. Należy mieć ze sobą dowód osobisty i być po lekkim rannym posiłku.

5. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło roczne ofiary na malowanie kościoła. Serdeczne – Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. W grudniu przed Bożym Narodzeniem informowaliśmy, że tegoroczna wizyta duszpasterska zwana „kolędą” będzie przełożona na czas bezpośrednio po Wielkanocy. Nikt nie przewidywał, że przyjdzie „trzecia fala pandemii” i będzie rozwijać się z tak dużą dynamiką. Zatem została już podjęta decyzja, że błogosławieństwo wszystkich rodzin parafii będzie w tym roku wyjątkowo odbywać się w kościele. Błogosławieństwo będzie połączone z zawierzeniem rodzin Najświętszemu Sercu Jezusowemu. O szczegółach będziemy informować w przyszłą niedzielę.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Jacka Draba; lat 50 

Wiesławę Kępczyńską; lat 65       

Czesława Ostrowskiego; lat 81. Pan Czesław był zaangażowany w grupie mężczyzn, którzy nosili baldachim, chorągwie i sztandary procesyjne.             

Wieczny odpoczynek.