1. Dziś:

* przed błogosławieństwem odmówimy modlitwy do św. Krzysztofa w intencji kierowców i podróżujących.

* przy drzwiach będą stali ministranci i będą zbierali do puszek ofiary na środki lokomocji dla misjonarzy z naszej diecezji.

* po mszy o 12.00 będzie poświęcenie pojazdów

 * 11.45 osoby z zespołu muzycznego parafialnej grupy będą śpiewem zachęcali do włączenia się osób śpiewających w grupę muzyczną.

2. Parafia nasza organizuje:

* w sobotę 18 sierpnia 2018 r. – wyjazd godz. 8.00 – pielgrzymkę na dzień chorych i osób starszych do sanktuarium w Błotnicy. Zapisy prowadzi p. Jadwiga Nobis. Koszt 20 zł.

* w sobotę 1 września 2018 r. jednodniową, autokarowa pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej do Lichenia. Wyjazd godz. 5.00. Koszt 90 zł. Zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka. Karta informacyjna do pobrania ze stolika z prasą.

3. Jak można zauważyć, z kościoła z nawy głównej został zdjęty główny żyrandol i przekazany do zakładu złotniczego. Przejdzie tam generalną naprawę. Koszt prac wyniesie ok. 9.000 zł. Zwracam się z prośbą, może ktoś chciałby zasponsorować ten remont żyrandola.  W wielu parafiach przez taką formę ofiar zostało wykonanych wiele prac. Liczę na zaangażowanie.

4. Ks. Sebastian, kierownik naszej grupy pielgrzymkowej 12A zwraca się prośbą o pomoc w wypożyczeniu na czas pielgrzymki samochodu ciężarowego do przewożenia bagażów. Jeżeli ktoś mógłby pomóc prosimy o kontakt.

5. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na remont świątyni. Bóg zapłać.

6. Jak w każdą niedzielę możemy przy wyjściu z kościoła nabyć prasę katolicką.