XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 WRZEŚNIA 2019.

1. Dziś: dwa tygodnie temu ks. Sławomir Płusa głosił do nas Słowo Boże. Zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe budowanej w Jedlni Kościelnej Kaplicy Wieczystej Adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Takich kaplic jest w Polsce tylko dwie. Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na ten szlachetny i ważny cel. Ministranci dadzą nam ulotkę ukazującą całe dzieło.

2. W środę o 9.30 spotkanie Klubu seniora. Pojedziemy autobusem do Seminarium, gdzie znajduje się Radio PLUS. Zwiedzimy siedzibę Radia i spotkamy się z dziennikarzami. Zapraszamy.

3. W sobotę o 3.30 rozpoczęcie jesiennej pielgrzymki do Torunia i Inowrocławia. Powrót ok. 21.00. Proszę, aby osoby zapisane przyszły punktualnie.

4. Możemy nadal  rezerwować i wpisywać terminy mszy św. na 2020 rok.

5. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły roczną ofiarę na rzecz świątyni i wykonywanych w niej prac. Bóg zapłać.

6. Od wielu parafian dochodziły do mnie głosy, że ławki, na których siadamy w kościele są bardzo zabrudzone i powycierany jest lakier. Prze ostatnie 9 tygodni przeprowadzona została ich renowacja, polegająca na oczyszczeniu i nałożeni nowych warstw lakieru. Prace zostaną ukończone w tym tygodniu. Myślę, że po renowacji i rekonstrukcji wszystkich żyrandoli, a teraz ławek, wnętrze kościoła nabrało lepszego wyglądu. Za wszystkie ofiary składane na te cele na tacę i za sponsorów indywidualnych odnośnie do żyrandoli – serdecznie dziękuje.

7. Od tego tygodnia w kancelarii możemy wpisywać imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych na nabożeństwo Wypominek rocznych, półrocznych i jednorazowych. Modlitwy według już nowego układu rozpoczniemy od listopada.

8. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

9. Już kilka osób dostarczyło do kancelarii fotografie i inne pamiątki ukazujące historyczne wydarzenia z dziejów parafii. Ale to ciągle przysłowiowa „kropla w morzu”. Na stoliku z prasą jest wydrukowana ulotka opisująca jakie fotografie i jakie inne pamiątki można przynieść. Proszę wziąć taką ulotkę = poszukać we własnych zbiorach i jak najszybciej dostarczyć do kancelarii. Autor książki już czeka na ciekawe dokumenty. Chcemy tę akcję zamknąć w połowie października. Proszę o zaangażowanie wszystkich. To bardzo ważne, aby w książce znalazło się jak najwięcej takich zdjęć. Czekamy na aktywną odpowiedź.

10. W poniedziałek o 12.00 w katedrze odprawiona będzie msza św. pogrzebowa Ś+P o. Huberta Czumy, jezuity, długoletniego duszpasterza wielu radomskich środowisk. Osoby, które go znały mogą w ten sposób spłacić dług wdzięczności temu charyzmatycznemu i bohaterskiemu kapłanowi.

11. Osoby, które zgłosiły się na wiosenną pielgrzymkę do Medjugorje i Chorwacji prosimy o wpłatę zaliczki na rezerwację samolotową.

12. Ks. Sebastian podaje do wiadomości:

* W najbliższą sobotę 28 września = * 10.00 spotkanie ministrantów; * 10.30 spotkanie dla chłopców, kandydatów, którzy chcą rozpocząć przygotowanie na ministranta; * 11.00 spotkanie dla ministrantów lektorów; * 11.00 spotkanie dla dziewcząt, które już śpiewają w scholi, oraz dla tych, które chcą się do scholi włączyć; * 12.00 spotkanie oazowe dla dzieci.

* W niedzielę za tydzień o 18.00 msza dla pielgrzymów z grupy 12A i po mszy św. spotkanie podsumowujące pielgrzymkę.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     * Paweł Nobis; lat 29; * Wacław Gryczka; l. 90; * Tomasz Pawelec, l. 60.

Jutro będą pogrzeby: * Elżbieta Szczęk, l. 62; * Zofia Jasiak, l. 89. Wieczny odpoczynek