XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019.

***      Bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Sebastianowi oraz Parafialnej Radzie duszpasterskiej i wszystkim, którzy zorganizowali festyn parafialny. To dobry znak naszej wspólnotowości i zaangażowania.

***      Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali uroczystości Bożego Ciała – chórowi parafialnemu; panu Janowi Żakowi za przygotowanie procesji; osobom, które dekorowały ołtarze; służbie liturgicznej; Rycerzom Kolumba. Wszystkim składam serdeczne – Bóg zapłać.

1. Dziś:

* 9.15 – 14.00 zbiórka krwi w ramach HDK im. Św. Jana Pawła II. Zbiórka odbywać się będzie w salach w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.

* 12.00 – uroczysta msza św. dziękczynna z racji 50 – lecia święceń kapłańskich ojca werbisty, Mariana Labana. Prosimy o modlitwę w intencji czcigodnego jubilata.

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerznej i katecheza.

3. We wtorek 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Zjednoczeni w Duchu.

4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z tegorocznych kwiatów i ziół. Zachęcamy do uczestnictwa w procesjach eucharystycznych podczas oktawy.

5. W piątek nasza uroczystość odpustowa _ Najświętszego Serca Jezusowego:

* kazania będzie głosił o. Sebastian Matecki – nasz rodak, paulin z Jasnej Góry.

* msze św. = 6.30; 9.00; a o 18.00 – msza główna, suma odpustowa, a po niej procesja eucharystyczna.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna.

6. Sobota – uroczystość Św. Piotra i Pawła.

7. W tym tygodniu 7 rodzin złożyło ofiary indywidualne z cele remontowo – kredytowe oraz mieszkańcy ul. Dzielnej, którzy przygotowywali II ołtarz. Bóg zapłać.

8. W ostatnim czasie zostały przeprowadzone, lub jeszcze trwają, prace wewnątrz naszej świątyni: * odnowione są już i pozłocone wszystkie 13 żyrandoli; odmalowany w całości wewnętrzny cokół w kościele; odnowiono krzyż misyjny; trwa odnawianie i lakierowanie najstarszych ławek, które znajdują się przy głównych filarach. Powoli staramy się prowadzić jak najmniejszymi kosztami prace renowacyjne w środku świątyni.

9. W niedzielę 30. czerwca o 9.00 będzie odprawiona msza w intencji osób, które stroiły pierwszy ołtarz na Boże Ciała z ulic: Kościelnej, Długojowskiej i Kwiatowej; w poniedziałek 1 lipca w intencji osób z ul. Dzielnej dekorujących ołtarz II.

10. Ksiądz Sebastian informuje, że zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Francji, która jest planowana w dniach 14 – 21 września b.r.. Szczegóły u ks. Sebastiana.

11. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P    Wiesław Cholewa; lat 58

            Zygmunt Kuliński; lat 83

            Rafał Stanios; lat 56

            Zdzisław Płaza; lat 53

Wieczny odpoczynek.