IV NIEDZIELA ADWENTU 23. GRUDNIA 2018.

1. Dziś:

* Po błogosławieństwie złożymy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z gr. 12A

* po mszy św. przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawali obrazki sługi Bożego – ks. Romana Kotlarza, zamordowanego kapłana, który błogosławił robotników Radomia w czasie strajku w 1976 r. Na drugiej stronie obrazka jest modlitwa z prośbą o rychłą beatyfikację. Osoby, które mogą udzielić jakąś informację o ks. Kotlarzu prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.  

2. W kościele możemy jeszcze nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków jak każdego roku przeznaczamy na ogrzewanie świątyni

3. PZ Caritas rozprowadza jeszcze dziś świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalimy je podczas Wigilii.

4. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź tylko rano przed roratami od 6.00 do 6.30. Msza św. rano o 6,30, wcześniej śpiew Godzinek. Wieczorem nie ma mszy św. Wigilię w swoich domach, w gronie rodziny rozpoczynamy od zapalenia świecy Caritas i od modlitwy; potem odczytaniem fragmentu Ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa /rozdział 2/. Łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia. Katolicka rodzina przeżywa Wigilię zachowując post, a przy wieczerzy nie spożywa się w żadnej postaci alkoholu.

5. We wtorek Święta Bożego Narodzenia. Pół godziny przed pasterką – 23.30 – akordeonowy koncert kolęd. Wprowadzi on nas w mszę pasterską, którą sprawować będziemy o północy. W pierwszy dzień świąt msze św.: * ze względu na pasterkę nie będzie mszy o 6.30. Pierwsza msza rano o 7.30; potem 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia kościół będzie otwarty do 15.00, aby można było przyjść z dziećmi i pomodlić się przy szopce.

6. W środę drugi dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg układu niedzielnego. Zamiast kazania list rektora KUL. Taca przeznaczona na utrzymanie KUL. Kościół będzie otwarty do 15.00.

7. Od czwartku 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Na czas kolędy, z kapłanem spotykają się wszyscy domownicy. Kapłan rozpocznie wspólną modlitwę oraz udzieli rodzinie błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy rok. Przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, stawiamy krzyż, wodę święconą, Pismo św. Na ten czas wyłączamy telewizor czy radio. Podczas kolędy prowadzona jest również rozmowa duszpasterska. Ofiary, jakie rodzina składa podczas kolędy przeznaczone będą na spłatę kosztów remontu naszej świątyni. W czasie trwania kolędy kancelaria rano będzie czynna od 8.00 do 8.30; po południu – bez zmian.

W oddzielnym ogłoszeniu program wizyty duszpasterskiej

* w czwartek o 18.00 msza w intencji rodziny szkaplerza i spotkanie formacyjne.

8. W niedzielę za tydzień – będzie to Niedziela Św. Rodziny – o 15.00 Akcja Katolicka z naszej parafii organizuje po raz pierwszy piękne spotkanie przy szopce pt. „Urodziny u Pana Jezusa”. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci, począwszy od najmłodszych do szkoły podstawowej, wraz z rodzicami, na to wyjątkowe spotkanie. Będzie śpiew kolęd, radość przy szopce, tort urodzinowy dla Pana Jezusa. Ale dzieci, będąc jak pastuszkowie, – idąc do Pana Jezusa, wiemy, że wypada mieć ze sobą mały dla Niego prezent. Niech tym prezentem będą rzeczy potrzebne dla bardzo ciężko chorych dzieci, którymi opiekuję się Małopolskie Hospicjum Dziecięce. Na stoliku z prasą jest ulotka, na której są wypisane najbardziej potrzebne rzeczy dla tych nieuleczalnie chorych dzieci. Prosimy, aby rodzice wzięli tę ulotkę i wraz ze swoim dzieckiem nabyli te podarunki, które będą złożone Dzieciątku Jezus przy żłóbku, a potem dostarczone do dzieci w Hospicjum. Prosimy o zainteresowanie się tym nowym dziełem, które inicjuje AK.

* 18.45 spotkanie formacyjne dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

9. Polecamy prasę katolicką: podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł oraz Niedziela.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Tadeusz Chrostowski; lat 81

            Józef Drabik, lat 93.

Wieczny odpoczynek.