1. Dziś:

* dziękujemy ks. Albertowi Warso za słowo Boże przybliżające postać naszego bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego. Pragniemy w parafii rozszerzać kult.

* Po mszy będziemy mogli kupić nową, bardzo dobrą książkę o Błogosławionym, której autorem jest ks. Albert. Jest tam również duża część dotycząca naszej parafii. Cena 25 zł. Uważam, że w każdym domu powinna być ta duchowa lektura.

* składamy najlepsze życzenia imieninowe ks. Jerzemu. O godz. 12.00 msza św. w intencji Solenizanta.

*15.00 chór wraz z Akcją Katolicką poprowadzi nabożeństwo – misterium o miłosierdziu Bożym wraz z Koronką. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

2. Jutro o 18.30 w kościele próba dla kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie w czwartek o 18.00.

*Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, rodziców, rodzeństwa i świadków w środę 26.04. od godz. 16.30.

3. W piątek o 18.30 rozpoczęcie przygotowań do Pierwszej Komunii Św. dzieci klas 3. Po spotkaniu odbiór strojów komunijnych dla dzieci ze Szkoły Nr 1.

4. W sobotę o 18.30 spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa

5. W niedzielę za tydzień o 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A + spotkanie formacyjne na plebanii.

6. Chętni mogą wpisywać na drugie półrocze imiona swoich bliskich na wypominki. Niektórzy mogą przedłużyć po pierwszym półroczu, ale można też wpisać nowe osoby.

7. Polecamy prasę katolicką:

* Gość Niedzielny = jest relacja o naszej pielgrzymce do Ziemi Świętej; * dodatek za darmo płyta z filmem o Zmartwychwstaniu. * Niedziela i inne gazety.

8. W minionym tygodniu wpłynęło 6 ofiar.

9. Osoby, które wpisały się na pielgrzymkę do Oświęcimia, Alwerni i Czernej (wtorek 2. Maja – nie poniedziałek wyjazd o 2.30 w nocy) do jutra mogą wpłacać 80 zł. Od wtorku będą wpisane osoby z listy rezerwowej.

10. Parafia organizuje w dniach 19 – 20 maja 2017 r. (piątek i sobota) pielgrzymkę do Wrocławia, Legnicy oraz Drezna i Szwajcarii Saksońskiej. Koszt 360 zł. Chętni wpłacają tylko 290 zł; reszta jest pokryta z dotacji. Jest jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. Program można pobrać w zakrystii. Obowiązuje kolejność wpłat. Bardzo atrakcyjna pielgrzymka.

11. Pielgrzymka rowerowa do Częstochowy = sobota niedziela 17 – 18 czerwca 2017. Wpłaty do 15 maja. Obowiązuje kolejność wpłat. Po tym terminie będą wpisywane osoby z listy rezerwowej

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Roman Jaworski; ul. Świerkowa; lat 58

Ś+P Tadeusz Walczak; ul. Konopnickiej; lat 84

Ś+P Janusz Gołębiowski; ul. Kwiatkowskiego; lat 81.

Wieczny odpoczynek.