III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23 KWIETNIA 2023

1. Dziś: o 12.00 msza św. w intencji solenizanta – Ks. Jerzego oraz pana organisty Jarosława.

2. Jutro o 18.00 msza w intencji rodziny szkaplerznej.

3. We wtorek:

* spotkanie Klubu seniora. Nastąpiła zmiana dnia – spotkanie nie w środę, ale wyjątkowo we wtorek. O godz.11.00 spotkanie przed kościołem farnym przy ul. Rwańskiej. Będziemy zwiedzać kościół wraz z panem Łukaszem Zaborowskim, autorem przewodnika turystycznego po kościele farnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

* 18.00 msza św. w katedrze radomskiej z okazji imienin w intencji ks. bpa Marka Solarczyka.

4. Sakrament bierzmowania dla uczniów klas 8:

* spotkania przygotowujące – poniedziałek i wtorek w kościele o godz. 18.30

* spowiedź dla kandydatów, rodziców i świadków w środę o 16.30

* bierzmowanie w czwartek o 18.00. Sakramentu udzieli ks. bp P. Turzyński.

5. Jak każdego roku Pierwsza Komunia św. dla dzieci klas 3 będzie w drugą niedzielę maja. W tym roku przypada to 14 maja. Rocznica Komunii – tydzień później tj. 21 maja.

6. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie tygodnia modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu. Taca będzie przeznaczona na utrzymanie seminarium duchownego w Radomiu.

* w godz. 9.00 – 14.15 zbiórka krwi. Autokar będzie ustawiony przed kościołem.

* 19.00 spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

7. Kończy się czas półrocznych wypominek [ do końca kwietnia]. Kto chce przedłużyć nabożeństwo na drugie półrocze [ do końca października ] może zgłosić się do zakrystii lub kancelarii.

8. W tym tygodniu 4 rodziny z parafii złożyły ofiary na dalsze malowanie kościoła oraz jedna rodzina z parafii Idalin. Serdecznie dziękujemy.

9. Akcja Katolicka rozprowadza dziś i w przyszłą niedzielę flagi narodowe. Zawsze starajmy się wywiesić flagę z okazji świąt państwowych.

10. Ks. Mariusz organizuje we wrześniu 4 – dniową pielgrzymkę do Wiednia – Bratysławy – i sanktuarium narodowego Słowacji w Lewoczy. Karta informacyjna znajduje się na stoliku z prasą. Osoby zainteresowane mogą wziąć kartkę i zapoznać się ze szczegółami programu pielgrzymki.

11. W tym tygodniu nadeszła do naszej parafii informacja z Ukrainy. Nasze dary przesłane w ostatnich tygodniach dotarły bezpośrednio na front do żołnierzy walczących w Bachmucie. Żołnierze dziękują za każdy dar, są bardzo wdzięczni za specjalistyczne dresy wojskowe, za żywność i każdy odruch dobrego serca. Dzieląc się dziś tą wiadomością, jeszcze raz dziękuję za Wasze, drodzy parafianie, zaangażowanie.

12. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.