NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚW. 23 MAJA 2021.

1. Dziś:

* 19.00 w sali w domu parafialnym odbędą się eliminacje do quizu – „ Test historyczny – Parafia NSJ w Radomiu” Zgłosiło się 11 osób. Finał quizu będzie miał miejsce podczas festynu parafialnego.

* na stoliku z prasą są wyłożone karty – „Aktu zawierzenia rodzin Najświętszemu Sercu Jezusowemu”. Część rodzin już go otrzymała podczas nabożeństw „kolędowych”. Na drugiej stronie jest wydrukowany dokładny program świętowania jubileuszu. Bardzo proszę, aby każdy, kto go nie ma, wziął i z rodziną zaplanował przeżywanie dni jubileuszowych. Również chcemy, abyście na nasz jubileusz zaprosili swoich bliskich, którzy pochodzą z Glinic, a obecnie tu nie mieszkają. Do jubileuszu pozostało tylko 3 tygodnie.

2. Jutro drugi dzień Zesłania Ducha Św. – uroczystość Matki Kościoła. Msze św. = 6.30; 9.00 17.00; 17.30 majówka; 18.00.

3. We wtorek o 18.30 adoracja prowadzona przez wspólnotę – Zjednoczeni w Duchu.

4. Niedziela za tydzień:

* uroczystość Trójcy Św. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie wypełniły tego obowiązku niech to uczynią w najbliższym tygodniu.

* 19.00 = spotkanie w domu parafialnym dla osób, które chcą wziąć udział w sierpniu w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w parafialnej grupie 12A. Zaprasza ks. Sebastian i ks. Mariusz.

* 19.00 spotkanie formacyjne dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

5. Uroczystość Bożego Ciała:

* na dziś według obowiązujących przepisów epidemicznych jest niemożliwe zorganizowanie procesji ulicami parafii. Dlatego procesję przeżyjemy idąc wokół kościoła.

* procesja wyruszy po mszy św. o 10.30

* na zakończenie procesji będzie msza ok. 12.00

* na placu ustawimy 4 ołtarze.

* bardzo proszę, aby za dekorację poszczególnych ołtarzy były odpowiedzialne wspólnoty:

@ ołtarz I = Rycerze Kolumba

@ ołtarz II = Akcja Katolicka

@ ołtarz III = Oaza Rodzin

@ ołtarz 4 = wspólnota „Zjednoczeni w Duchu”.

* podczas procesji oprawę muzyczną poprowadzi chór parafialny.

* prosimy, aby dziewczęta sypały kwiaty.

6. W środę 2 czerwca br. o godz. 9.00 organizujemy wyjazd osób z Klubu seniora do ks. Dariusza Laseczki, proboszcza Parafii w Kraśnicy k. Opoczna. Ks. Dariusz przeżywa w tym roku srebrny jubileusz, 25-lecia kapłaństwa. W ramach wycieczki odwiedzimy również miejsce śmierci legendarnego majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Zapisy prowadzi przez Klubu, p. Barbara Głowacka.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Annę Sznyrowską; lat 80

Zdzisława Tarkę; lat 82

 Kazimierza Lipca; lat 77 Wieczny odpoczynek.