XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 23. PAŹDZIERNIKA 2022.

1. Dziś:

* ofiary z tacy przeznaczone są na pomoc polskim misjonarzom pracującym w różnych krajach świata.

* przez cały tydzień podczas nabożeństw różańcowych będziemy modlili się w intencjach misjonarzy i dzieła misyjnego Kościoła.

* 19.00 w sali w domu parafialnym spotkanie duszpasterskie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

2. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Zjednoczeni w Duchu.

3. W nocy z soboty na niedzielę w całej Polsce następuje zmiana czasu – z letniego na zimowy. Cofamy wskazówki zegarów o jedną godzinę. Msze św. w niedzielę już według nowego czasu.

4. Niedziela za tydzień:

*** Przez 8 miesięcy parafia nasza aktywnie pomagała i nadal pomaga rodzinom uchodźców z Ukrainy. Opiekowaliśmy się 21 rodzinami. Obecnie pozostało w parafii 10 rodzin, a 11 wróciło do swoich domów w Ukrainie. Rodziny będące pod naszą opieką przez ten czas w miarę swoich możliwości usamodzielniły się i funkcjonują w naszym środowisku. Za wszelka pomoc udzieloną przez Was, Drodzy Parafianie – serdecznie dziękuję. Podziękowanie składam na ręce Pani Katarzyny, która jest parafialnym koordynatorem całego dzieła.

*** Słyszymy z przekazów medialnych, jak dziś wygląda sytuacja wojenna w Ukrainie. Ostatnio zwróciła się do naszej parafii grupa wolontariuszy, którzy pomagają w funkcjonowaniu szpitala w Łucku w zachodniej Ukrainie. Szpital ten jest wyznaczony do leczenia rannych żołnierzy armii ukraińskiej. Potrzeby w tej dziedzinie są ogromne.

Po konsultacji podczas spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej postanowiliśmy, że w miarę naszych możliwości będziemy chcieli uruchomić nowy program – „POMOC II – szpital Łuck”.

Angażujemy Rycerzy Kolumba, Caritas, szkoły podstawowe i  średnie z terenu Radomia. Całość koordynuje nasza Parafia. Już kilka osób złożyło na ten cel swoje ofiary.

W przyszłą niedzielę chcemy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, aby przygotować pierwszy pakiet pomocowy. Pomoc obejmuje trzy sektory: a/ środki higieniczne i opatrunkowe; b/ pomoc żywnościowa; c/ środki tekstylne. Chcemy przygotować pierwszy pakiet pomocowy dla 100 osób. Całość pakietu to koszt ok. 9.000 zł. Starajmy się w miarę możliwości włączyć w tę pomoc.

O dalszych szczegółach związanych z pomocą będą informował w miarę rozwoju sytuacji.

5. Nadal wpisujemy– w kancelarii lub zakrystii – swoich bliskich na nabożeństwo „Wypominek” – rocznych, półrocznych lub jednorazowych. Nowy układ „Wypominek” rozpocznie się od początku listopada.

6. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Stefana Grzyba; lat 94

Jana Milcarza; lat 91

Reginę Gajewską; lat 76

Wieczny odpoczynek.