IV NIEDZIELA ADWENTU 24 GRUDNIA 2017.
1. Dziś = Wigilia Bożego Narodzenia. * Nie będzie mszy św. o 18.00 / to czas wieczerzy wigilijnej w rodzinach /. Msze tylko w godzinach dopołudniowych. * w tym dniu katolik tradycyjnie zachowuje post. * Podczas każdej mszy św. dzielimy się opłatkiem składając życzenia świąteczne.

2. O północy – Pasterka. Rozpoczęcie świąt Bożego Narodzenia. Pół godziny przed pasterką kolędowy koncert instrumentalny. Zapraszamy. Ze względu na Pasterkę jutro nie ma mszy o 6.30. Rano pierwsza msza o 7.30. Reszta mszy bez zmian. Kościół podczas świąt i w niedziel okresu Bożego Narodzenia będzie otworzony do godz. 15.00. Zapraszamy całe rodziny do modlitwy przy szopce.

3. We wtorek 26.12. drugi dzień świąt – wspomnienie św. Szczepana. Msze według układu niedzielnego. Na mszach będzie czytany lisy rektora KUL i taca z tego dnia przeznaczona na KUL.

4. W środę 27.12 o 18.00 msza w intencji rodziny szkaplerza świętego i spotkanie formacyjne.

5. W czwartek 28.12 o 18.30 miesięczne spotkanie duszpasterstwa dla osób żyjących bez sakramentu małżeństwa.

6. Niedziela za tydzień to ostatni dzień roku kalendarzowego. O 17.00 dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu, a na mszy o 18.00, która będzie odprawiona w intencji parafian, podsumowanie duszpasterskie roku i modlitwy przebłagalne oraz dziękczynne Te Deum.

7. W tym tygodniu jedna rodzina nabyła medal 100 – lecia i złożono 3 ofiary indywidualne. Bóg zapłać.

8. Polecamy podwójny, świąteczny numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

9. Od środy 27.12. rozpoczniemy wizytę duszpasterską w Waszych domach, zwaną kolędą.  Pomagać nam będzie ks. Mirosław Bandos. Przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, krzyż, wodę święconą, świece. Podczas kolędy cała rodzina gromadzi się na wspólna modlitwę. Najważniejszym momentem wizyty jest udzielenie błogosławieństwa dla rodziny na cały rok. Każda rodzina otrzyma pamiątkowy list mówiący o życiu duchowym i duszpasterskim naszej parafii oraz w szczegółach przedstawiony będzie całokształt trwającego remontu kościoła. Ofiary składane na kolędzie będą przeznaczone na opłacanie prac remontowych. Starajmy się zaangażować w dzieło remontu.