​NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 KWIETNIA 2022.

1. Dziś:

* 15.00 nabożeństwo Koronki do miłosierdzia Bożego.

* 19.00 spotkanie dla osób ży​​jących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

* Przy kościele księży pallotynów w Radomiu, ks. Marek Kujawski prowadzi hospicjum dla osób chorych onkologicznie. Bardzo wielu rodzinom z naszej parafii osoby z hospicjum okazały pomoc. Ks. Marek podjął się bardzo trudnego dzieła – obecnie buduje w Sołtykowie k. Radomia hospicjum stacjonarne. Pragniemy włączyć się w to dzieło poprzez ofiarę miłosierdzia. Dziś po mszach św. wolontariusze hospicyjni będą zbierali ofiary na dokończenie prac przy powstającym hospicjum. Starajmy się hojnie wesprzeć to dzieło.

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji członków rodziny szkaplerznej oraz modlitwy wspólnotowe.

3. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Zjednoczeni w Duchu.

4. Młodzież klas 8 szkoły podstawowej przyjmie w środę podczas mszy o 18.00 sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Piotr Turzyński.

* spotkanie formacyjne dla młodzieży w poniedziałek o 18.30

* spowiedź dla bierzmowanych, świadków, rodzeństwa i rodziców we wtorek o 16.00

5. W czwartek o 18.30 próba liturgiczna dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Św. Uroczystość pierwszokomunijna w niedzielę 8 maja 2022 podczas mszy o 12.00

6. Rocznica Pierwszej Komunii Św. dla dzieci klas 4 w niedzielę 15 maja o 12.00.

7. Niedziela za tydzień:

* maj -rozpoczęcie miesiąca maryjnego. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe o 17.30. Msze św. = 17.00 i 18.00.

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej.

* 17.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.30 majówka

* 18.00 msza św. za zmarłych z KŻR

8. Ks. Sebastian prowadzi zapisy dzieci i młodzieży na wakacyjne oazy. Można zapisywać dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej i młodzież szkół średnich.

9 W tym tygodniu 4 rodziny złożyły roczne ofiary na dalsze przygotowanie do malowania świątyni oraz 2 wpłaciły poprzez przelew bankowy. Bóg zapłać.

10. Osoby, które zapisały się na majową rowerową pielgrzymkę do Częstochowy, a jeszcze nie opłaciły kosztów, prosimy, aby to uczynić do najbliższej środy. To termin ostateczny. Są jeszcze dwa wolne miejsca do zapisania się.

11. Dyrekcja SP 31 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego z ul. Białej prowadzi nabór poza systemem rekrutacji elektronicznej do klasy „0” na rok szkolny 2022/23. Zgłoszenia w sekretariacie szkoły, pod numerem tel.: 483652814 lub mailowo: sekretariat@psp31.radom. pl

12. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są wyłożone bardzo ciekawe broszury mówiące o pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych dzieci. Bardzo ciekawie przedstawione metody pomocowe. Prosimy rodziców do wzięcia tych materiałów. Są one darmowe.

 

13. INFORMACJE DO TYCZĄCE SYTUACJI POMOCOWEJ WZGLĘDEM UCHODŹCÓW:

1. Nasza parafia obejmuje aktualnie bezpośrednią pomocą już 21 rodzin – uchodźców wojennych z Ukrainy. Pięć z tych rodzin mieszkają w pomieszczeniach w naszym domu parafialnym. W sumie jest to 69 osób. W ciągu tygodnia przybyło 9 osób.

2. Został zainicjowany kurs nauki języka polskiego dla osób dorosłych. Zajęcia odbywają się w sali w domu parafialnym, codziennie, od poniedziałku do piątku. Prowadzi je 6 pań nauczycielek – wolontariuszek.

3. Uchodźcy z Ukrainy są w zasadniczej większości chrześcijanami wyznania prawosławnego. Swoje święta Wielkanocne przeżywają w dniu dzisiejszym oraz jutro i we wtorek.

4. Jak mówiłem w kazaniu, chcemy zaangażować się w pomoc uchodźcom, poprzez przekazywanie podstawowych produktów żywnościowych i chemicznych. Na stoliku z prasą są wyłożone ulotki z listą proponowanych produktów. Bardzo prosimy wziąć ulotkę ze sobą i w miarę potrzeby serca przynieść taką paczkę. Możemy składać paczki w zakrystii oraz w domu parafialnym [ najlepiej w godzinach funkcjonowania kancelarii ]. Nasi wolontariusze będą bezpośrednio przekazywać produkty gościom-uchodźcom. Za każde okazane dobro – serdecznie dziękujemy.

5. Trwajmy w modlitwie, prosząc Boga o rychłe zakończenie tej brutalnej wojny.

PACZKI POMOCOWE DLA UCHODŹCÓW

Proponowane podstawowe produkty:

A/ spożywcze

1. cukier; 2. mąka; 3. olej; 4. herbata; 5; kakao rozpuszczalne; 6. płatki śniadaniowe dla dzieci; 7. kasza – gryczana, jęczmienna w opakowaniach; 8. mleko UHT; 9. masło, margaryna do smarowania; 10. dżemy dla dzieci [ różne smaki, najlepsze – truskawkowe; 11. parówki, wędliny pakowane; 12. słodycze dla dzieci. 13. oraz inne artykuły spożywcze.

B/ chemiczne i higieniczne:

1. proszek do prania; 2. płyn do płukania; 3. szampon; 4. żel pod prysznic; 5. pasta do zębów; 6. papier toaletowy; 7. mydło; 7. dezodorant; 8. oraz inne podobne produkty.

Za każdą pomoc, w imieniu gości-uchodźców – serdecznie dziękujemy.

*** paczki można składać w zakrystii, w domu parafialnym – kancelarii [ najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii ].

 

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Helenę Rutkę; lat 90

Józefa Cieślaka; lat 92

Barbarę Opiłowską. Lat 60

Jutro będzie pogrzeb Ś+P Tadeusza Kozickiego. lat 92. Wieczny odpoczynek.