​XVII NIEDZIEL OKRESU ZWYKŁEGO 24 LIPCA 2022.

1. Dziś:

* na każdej mszy św. modlimy się w intencji nas, podróżujących, i za wszystkich kierowców.

* po mszy św. o godz. 12.00 będz​​ie poświęcenie kierowców i samochodów. Prosimy o ustawienie pojazdów tak na parkingu naszego kościoła jak i na ulicach. Kapłan dojdzie do każdego i poświęci woda święconą.

* w tym dniu jest przeprowadzana zbiórka ofiar na cele charytatywne. Będziemy mogli to uczynić na koniec mszy św. Za każdą ofiarę – dziękujemy.

2. Niedziela za tydzień:

* Rozpoczęcie zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach parafialnej grupy 12A.

* Zachęcamy tak dorosłych jak również i młodzież do zaplanowania tych dni wakacyjnych. Zasady zapisów nie ulegają zmianie, wszystkie udogodnienia z poprzednich lat nadal obowiązują. Mogą się zgłaszać osoby z naszej parafii oraz w parafii innych. Za pielgrzymkę odpowiadają księża = Sebastian i Mariusz.

3. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiary roczne na malowanie kościoła i 2 uczyniły to przez przelew bankowy. Bóg zapłać.

4. Informacje dotyczące malowania kościoła.

A/ zostały już przygotowane rusztowania. Jeszcze raz dziękuję Panu Janowi Dąbrowskiemu z ul. Miedzianej za użyczenie i zamontowanie rusztowań.

B/ od jutra rozpoczniemy II etap – oczyszczanie ścian; naprawa ubytków i impregnacja.

C/ na początku sierpnia prace rozpoczną malarze artyści.

D/ w minioną niedzielę zgłosiła się kolejna rodziny i zasponsorowała renowację obrazu Zwiastowanie NMP i całej nastawy ołtarza maryjnego. Serdecznie dziękujemy.

5. Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Janinę Sowę; lat 91

Tadeusza Piastę; lat 70

Jarosława Żelechowskiego; lat 59

Wieczny odpoczynek.