NIEDZIELA 24. LUTEGO 2019.

 

1. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerznej i spotkanie formacyjne.

2. We wtorek imieniny obchodzi ks. Mirosław Bandos. Zapraszamy na mszę św. o 18.00, podczas której będziemy modlili się w jego intencji.

3. W środę o godz. 16.00 spotkanie Klubu seniora. Bardzo ciekawy temat = Bractwo kurkowe. O historii i współczesnych zadaniach będzie opowiadał komandor, nasz parafianin, Pan Mariusz Fogiel. Będą również osoby reprezentujące Komandorię Radomską. Zapraszamy.

4. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00.

* 8.30 odwiedziny chorych w ich domach.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

* 18.00 msza św. w intencji Straży Honorowej i modlitwy tej wspólnoty.

5. Pierwsza sobota – 18.00 msza w intencji KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.

6. Pierwsza niedziela / za tydzień /: * 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do Serca Jezusowego.

7. Rodzice małego Franka, Państwo Szpilscy z parafii w Kazanowie, przesyłają bardzo wielkie podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli datki na leczenie ich dziecka. Zebrana kwota w wysokości 9500 zł znacznie wzmocni program leczenia. Serdeczne Bóg zapłać za taką hojność.

8.Bóg zapłać 4 rodzinom za ofiary na cele remontowo-kredytowe i jednej za nabycie pamiątkowe jubileuszowego medalu.

9. Osoby zapisane na majową, trzydniową pielgrzymkę do czeskiej Pragi i na Dolny Śląsk, prosimy o wpłacanie do pani Barbary Głowackiej drugiej części opłat.

10. Nasza Szkoła Podstawowa Nr 31 przy ul. Białej, nosząca imię Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, organizuje w najbliższą sobotę 2 marca od godz. 11.00 dzień otwarty dla rodziców i dzieci. W imieniu Dyrekcji przekazuję niniejsze zaproszenie.

11. Przygotowując się do jubileuszu 100-lecia istnienia parafii, Pan Grzegorz Pacocha, były parafianin, a obecnie mieszkający w Zakrzewie, prowadzący zakład fotograficzny, wykonał zdjęcia 11 księży proboszczów glinickich. Bezpośrednio przed jubileuszem będzie specjalna wystawa tych fotografii w naszym kościele. Serdecznie dziękuję Panu Grzegorzowi za ten dar.

12. Pragnę ponowić jeszcze raz prośbą odnoszącą się do dwóch wyremontowanych i pozłoconych żyrandoli, które znajdują się w nawie poprzecznej kościoła. Jedna rodzina zadeklarowała już opłacenie jednego z żyrandoli. Prosimy chętnych o zasponsorowanie drugiego żyrandola.

13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym polecamy ciekawy artykuł opisujący posługę nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Kazimierz Grodzicki; lat 79

            Jerzy Piasek; lat 59

            Zygmunt Pastuszka; lat 72

            Genowefa Głąb; lat 92                     Wieczny odpoczynek.