NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PANA JEZUSA 24 MAJA 2020.

1. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerza św. + katecheza.

 2. We wtorek:

* dzień matki – podczas majówki będziemy modlić się w intencji naszych matek, tych żyjących oraz za matki zmarłe.

* 18.30 adoracja prowadzona przez wspólnotę – Zjednoczeni w Duchu.

 3. W czwartek chcemy zorganizować – Wielkanocny Dzień Spowiedzi Świętej. Ponieważ nie było wielkopostnej spowiedzi rekolekcyjnej, dlatego zapraszamy do spowiedzi wszystkich, którzy jeszcze nie wyspowiadali się z okazji świąt Wielkanocnych. Wypełniając przykazania kościelne, pamiętamy, że każdy katolik ma obowiązek wyspowiadać się w czasie wielkanocnym i przyjąć Komunię św. Niech rodzice przygotują swoje dzieci do spowiedzi. Liczymy, że każdy wykorzysta ten wyjątkowy dzień spowiedzi. Komunię wielkanocną osoby wyspowiadane przyjmę w niedzielę. Spowiedź w godzinach:

* 7.00 – 10.00

* 16.00. 19.00.

 4. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze odbędą się święcenia kapłańskie. Wśród diakonów, którzy przyjmą sakrament święceń jest nasz parafianin diakon Łukasz Szymański. Bardzo proszę o modlitwę w tym tygodniu w intencji naszego diakona.

 5. Niedziela za tydzień:

* uroczystość Zesłania Ducha św.

* 12.00 ksiądz Łukasz Szymański odprawi w swojej parafii macierzystej mszę św. prymicyjną. Zapraszamy parafian na tę mszę, podczas której przyjmiemy błogosławieństwo z rąk neoprezbitera i otrzymamy pamiątkowy obrazek prymicyjny.

* również szczególnie prosimy o dalszą modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

 6. Osoby, które chcą przedłużyć nabożeństwo Wypominek od maja do końca października lub chcą wpisań nowe osoby – można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

 7. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły na tacę  swoje roczne ofiary na cele gospodarcze parafii oraz 3 rodziny wpłaciły ofiary na konto parafialne, w tym jedna rodzina z parafii Dzierzków. Bóg zapłać.

 8. Parafialny Zespół Caritas pragnie wesprzeć cierpiące dzieci w krajach Afryki. Na stoliku z prasą są do nabycia piękne magnesy na lodówkę w cenie 20 zł, które rozprowadza Polska Fundacja dla Afryki. Warto nabyć taką pamiątkę, włączając się w tę szlachetną pomoc.

9. Jak w każdą niedzielę zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:

Ś+P     Kazimiera Stępień; lat 93

            Marek Sołśnia; lat 64.

Wieczny odpoczynek.