​XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 24 PAŹDZIERNIKA 2021.

1. Dziś:

* 12.00 msza św. dla dzieci z klas 3 i ich rodziców w roku przygotowania do Pierwszej Komunii Św. i po mszy spotkanie w kościele.​​

* podczas nabożeństw różańcowych przez cały tydzień będziemy polecali intencje misyjne.

2. Jutro o 18.00 msza w intencji rodziny szkaplerznej i katecheza.

3. We wtorek o 18.30 adoracja prowadzona przez wspólnotę Zjednoczeni w Duchu.

4. W środę o 16.00 spotkanie Klubu seniora w sali w domu parafialnym. Będzie można obejrzeć film pt. „Zawód – prymas Polski”. Film wydany przez IPN mówiący o kard. Stefanie Wyszyńskim.

5. W dniach 28.10 [ czwartek ] od godz. 18.00 rozpocznie się parafialne nabożeństwo „Jerycho Rodzin”. Będzie trwało nieustannie przez całą dobę do piątku 29.10 do godz. 17.30. Chcemy, aby zaangażowało się w tę modlitwę jak najwięcej parafian. Program jest rozpisany na każdą godzinę dla poszczególnych grup. Prosimy, aby wziąć kartkę z wydrukowanym programem do każdej rodziny. Prosimy, już teraz rozplanować sobie ten czas naszej szczególnej modlitwy.

To nabożeństwo jest wielką modlitwą za każdą rodzinę. Widzimy ile trudu przeżywa wiele rodzin; jak trudne jest w dzisiejszych czasach wychowywanie dzieci; jak z błahych powodów wiele małżeństw rozpada się. Nie szczędźmy czasu na prośbę, by Bóg w swoim wielkim miłosierdziu dotarł i uzdrowił nasze rodziny.

Na zakończenie w piątek będzie msza św. o 16.30 i obraz Świętej Rodziny będzie przewieziony do parafii w Grzmucinie.

6. Niedziela za tydzień:

* 19.00 spotkanie w sali w domu parafialnym dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

7. W tym tygodniu jedna rodzina złożyła ofiarę na malowanie kościoła i jedna wpłaciła na konto bankowe. Dziękujemy.

8. Przy ołtarzu bł. ks. Bolesława Strzeleckiego, w nawie bocznej, jest postawiona odnowiona jedna ze stacji drogi krzyżowej. Można podejść i popatrzeć. Dla porównania można zobaczyć stację inną, która jeszcze nie została odnowiona. Nasze stacje drogi krzyżowej – są to odlewy gipsowe.

Prace przy renowacji polegały na oczyszczeniu; nałożeniu ubytków gipsu, powoskowaniu całości; pozłoceniu tła i obramowań oraz na wyakcentowaniu elementów rzeźbionych. Chcielibyśmy w taki sposób odnowić wszystkie pozostałe stacje. Koszt renowacji jednej stacji to kwota 2000 zł.

Osoby, które chciałyby zasponsorować te prace renowacyjne przy kolejnych stacjach – prosimy o kontakt z ks. Proboszczem. Jest to kolejny etap odnawiania wnętrza świątyni.

9. Trwa wpisywanie naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Kartki są wyłożone na stoliku z prasą. Na wypominki wpisujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po mszy św. Modlitwy wypominkowe są w niedziele przed mszami = 7.00; 9.00; 10.30 i 12.00.

10. Polecamy prasę katolicką. Można również nabyć piękny kalendarz ścienny na 2022 rok.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Józefa Rutę; lat 98

Mariannę Styczeń; lat 93

Wieczny odpoczynek.