1. Dziś:

* w całej Polsce ruszyła kampania „Stop aborcji”. Chodzi o sprawę zabijania, w łonie matki, dzieci chorych. W Polsce w 2016 r. dokonano 1094 aborcji, w tym ok. 1050 dzieci z zespołem Downa. Możemy temu przeciwdziałać, podpisując się pod projektem nowej ustawy, która będzie zakazywała tych zbrodni. Nasz oddział Akcji Katolickiej zbiera w kościele pod tą inicjatywą podpisy. Prosimy przy wychodzeniu z kościoła włączyć się i poprzeć proponowane w ustawie zmiany.

2. Jutro o 18.00 msza św. na którą zaprosiliśmy wszystkich, którzy w adwentowe rekolekcje włączyli się do Rodziny Szkaplerza, przyjmując ten znak wiary. Zapraszamy również tych, którzy chcieliby szkaplerz przyjąć. Po mszy będzie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel oraz nauka wprowadzająca w duchowość szkaplerza.

3. W środę:

* 11.00 Klub seniora. Spotykamy się przy Centrum Elektrownia, ul. Traugutta, naprzeciw Liceum im. Czachowskiego. Będziemy zwiedzali ten obiekt promujący współczesną kulturę.

* 18.30 – rozpoczynamy cykl wykładów z historii, które prowadzi p. dr Marcin Kwiecień. W tym semestrze będzie podejmowany temat związany z historią światowego komunizmu. Zapraszamy.

4. W najbliższą niedzielę:

* 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin; * po mszy o 12.00 ks. Sebastian zaprasza dzieci klas IV szkoły podstawowej i ich rodziców na spotkanie, celem omówienia roku pierwszych piątków, które mają przeżywać po Pierwszej Komunii wszystkie dzieci klas IV; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec przez cały październik o 17.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z rodzicami.

5. W kancelarii możemy wpisywać naszych bliskich zmarłych na Wypominki = roczne, półroczne i jednorazowe. Kartki do wypełnienia są wyłożone na regale przy prasie. Wpisujemy również terminy mszy św. na 2018 rok.

6. W sobotę 7.10 2017:

* o godz. 8.00 wyjazd do sanktuarium w Wysokim Kole na diecezjalną pielgrzymkę KŻR = APDŚ + Straży Honorowej. Zapisy u p. Jadwigi Nobis.

* w całej Polsce przeżywana będzie inicjatywa modlitewna – Różaniec do granic. O szczegółach możemy się dowiedzieć z plakatu, który jest umieszczony w gablocie w kruchcie kościoła.

7.  Remont kościoła:

Wielu parafian pyta, co się stało, że są przerwane prace remontowe? Przez ostatnie 6 tygodni prace są wstrzymane z jednego powodu. Radykalnie spadły ofiary na remont ze strony parafian; parafia ma dług względem firmy prowadzącej remont; nie ma pieniędzy, aby w hucie zakupić blachę na dach i materiały do tynkowania. Został stracony najlepszy czas – miesięcy wakacyjnych. Aby otrzymać pieniądze z dotacji, parafia musi zapłacić kwotę 1.205.000 zł. To nasz wkład w unijny projekt.

W tym roku wpłynęło 221 ofiar indywidualnych – kwota 84.700 zł; z tac remontowych 71.400 zł = tyle przez 9 miesięcy. Pieniądze te zostały wpłacone wykonawcy. A pozostały dług to kwota 1.050.000 zł.

Zawsze dziękuje tym, którzy już ofiarę roczną złożyli lub wpłacili na konto bankowe.

Apeluję do tych, którzy są praktykującymi katolikami, ale są obojętni na remont. Nasza parafia naprawdę nie jest taka biedna. Jest dużo parafian, którzy prowadzą swoje przedsiębiorstwa, są też ludzie bardzo zamożni. Na kogo można liczyć, jeśli nie na nich.

Proszę o przemyślenie i zrobienie sobie rachunku sumienia ze swojej odpowiedzialności za parafialną świątynię.

 8. Zmarli:

Ś+P     Kazimierz Płachta; ul. Kośna; lat 86

            Zbigniew Pelikan; ul. Kalińska; lat 88

            Krzysztof Korcz; ul. Wesoła; lat 37

Wieczny odpoczynek