​BOŻE NARODZENIE – SOBOTA 25 GRUDNIA 2021.

1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować:

* tym, którzy przygotowali świąteczne paczki dla osób starszych i potrzebujących z naszej parafii. Parafialna Caritas już te świąteczne dary dostarczyła do wybranych osób.

* dziękujemy również Państwu Kalitom oraz Strusińskim z ul. Kościelnej za ofiarowani​​e do strojenia choinek pięknego kompletu świecidełek.

* Panu kościelnemu Januszowi, Pani Małgorzacie i Panu Marcinowi za posprzątanie i przygotowanie kościoła na święta.

* Pani Grażynie Kupidurze, za dekoracje przy ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych.

* Panu Markowi Turczykowi za przygotowanie szopki; panom z Oazy rodzin i Rycerzy Kolumba za pomoc przy budowaniu szopki.

* Nadleśnictwu Marcule za ofiarowanie już kolejny raz choinek do kościoła.

* Panu Piotrowi Wróblowi za przywiezienie swoim samochodem choinek; Rycerzom Kolumba za pomoc przy transporcie.

* chórowi parafialnemu i panu organiście za śpiew podczas pasterki.

* Panom – Piotrowi i Maksymilianowi Wróbel, za wykonanie przed pasterką akordeonowego koncertu kolędowego.

* asyście ministrantów za posługę liturgiczną podczas pasterki i pomoc przy strojeniu choinek.

* dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wspierali wszelkie parafialne świąteczne przygotowania.

2. Jutro:

* drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. według układu z niedzieli. Będziemy szczególnie modlili się za wszystkie rodziny naszej parafii.

* od jutra, w każdą niedziele i święta okresu Bożego Narodzenia, kościół nasz będzie otwarty do godz. 15.00. Zapraszamy rodziny z naszej parafii oraz gości do pomodlenia się przy pięknej i wymownej w swej treści szopce.

* taca z jutrzejszej niedzieli przeznaczona jest na KUL.

3. Przypominam najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej kolędy:

* W minionym roku nie odbyła się tradycyjna kolęda. Było to związane z drugą fazą panującej epidemii. Dziś sytuacja jest znacząco inna, bowiem kierunek i intensywność epidemii jest związany z możliwością przyjęcia szczepionki.

* Kolęda zawsze związana jest z modlitwą ofiarowaną w intencji rodziny, którą nawiedza kapłan. Dalej, najbardziej istotnym momentem kolędy jest udzielenie rodzinie Bożego błogosławieństwa na cały nadchodzący rok.

* Jako duszpasterze, chcemy w tym roku spotkać się podczas kolędy z parafianami. Informujemy, że każdy z księży odwiedzających domy parafian jest po potrójnym przyjęciu szczepionki przeciw covid-19 lub po przechorowaniu. Będziemy zabezpieczeni poprzez maseczkę. Wizyta będzie trwała wyjątkowo krócej w danej rodzinie, będzie dominowała część modlitewna. Bardzo prosimy, aby również wszyscy członkowie rodziny byli w domach w maseczkach. Ponieważ wizyta będą krótsze, dlatego proszę przewidzieć również i to, że ksiądz będzie zasadniczo wcześniej w poszczególnych domach niż to było w latach ubiegłych.

* program jest wywieszony w kruchcie kościoła obok krzyża; na tablicy od ul. Słowackiego oraz na naszej stronie internetowej. Można się dokładnie zapoznać.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.