IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 KWIETNIA 2021.

  1. Dziś:

*** dziś swoje imieniny obchodzi pan Jarosław, nasz organista. O godz. 10.30 będzie sprawowana w jego intencji msza św. Składamy mu najlepsze życzenia = obfitości Bożych łask w życiu osobistym i w posłudze parafialnej; zdrowia i wszystkiego dobrego od ludzi. Szczęść Boże.

* przed każdą mszą św. rozpoczynamy naukę hymnu, specjalnie opracowanego na parafialny jubileusz i można zabrać do domu tekst hymnu ze stolika z prasą

* po mszy św. będzie można też nabyć płytę naszego chóru, na której m.in. można usłyszeć hymn w wykonaniu chóru

* rozpoczął się kolejny tydzień modlitw o nowe powołania do służby Bogu w kapłaństwie lub zakonie. Starajmy się w tej intencji codziennie odmówić jeden dziesiątek różańca.

* Akcja Katolicka rozprowadza flagi narodowe, które będziemy mogli zawiesić już na najbliższą niedzielę, gdy obchodzić będziemy „dzień flagi”. Starajmy się przyozdobić swój dom flagą.

* do naszej parafii zwróciła się z prośbą rodzina, której syn został jesienią potrącony poprzez pijanego kierowcę i w wyniku wypadku musiał mieć amputowaną nogę. Obecnie Seweryn, bo tak ma na imię poszkodowany, odbywa kolejną rehabilitację, która przygotowuje go do umiejętności noszenia protezy. Rodzina sama musi za własne fundusze zakupić protezę, której koszt to kwota przekraczająca 200.000 zł. Zwracam się z prośbą, aby w miarę możliwości po tej mszy św. włączyć się w zbiórkę ofiar na pomoc Sewerynowi. Za każdą ofiarę rodzina już teraz składa swoje wielkie podziękowania.

  1. Jeszcze w poniedziałek i wtorek zapraszamy rodziny z wyznaczonych ulic na nabożeństwo „kolędowe” do naszego kościoła na godz. 18.00.
  2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerznej. Ze względu na „nabożeństwo kolędowe” nie będzie dodatkowej katechezy.
  3. We wtorek:

* 18.00 msza św. z asystą wspólnoty „Zjednoczeni w Duchu”.

* 19.00 rozpoczęcie prób przed Pierwszą Komunia św. Przygotowania prowadzi ks. Sebastian. Przychodzą wszystkie dzieci. Zostanie podany dokładny program spotkań.

  1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maryjny – maj. Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Msze św. po południu = pierwsza 17.00 a druga 18.00.

Teraz będzie pierwsza sobota miesiąca, o 18.00 msza św. za KŻR.

  1. Niedziela za tydzień = 2 maja:

* w tym dniu przypada 80-ta rocznica męczeńskiej śmierci naszego patrona, bł. ks. Bolesława Strzeleckiego. Dziękujemy Bogu za tego patrona i zachęcamy do modlitwy przez jego wstawiennictwo.

* w tym dniu przypada „narodowy dzień flagi”. Pamiętajmy, aby przy swoim domu wywiesić flagę Polski.

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą oazy rodzin; po mszy spotkanie w sali w domu parafialnym.

* 10.30 po mszy w sali nad zakrystią wymiana tajemnic różańcowych.

* 16.00 wymiana tajemnic dla KŻR.

* 17.30 nabożeństwo majowe.

  1. W tym tygodniu 7 rodzin złożyło swoje ofiary roczne na cele parafialne. Bóg zapłać.
  2. Można nadal przedłużyć na drugie półrocze Wypominki za swoich bliskich. Można też dopisać nowe osoby na Wypominki. Czynimy to w zakrystii po mszy św. lub w kancelarii w terminie do połowy maja.
  3. Prasa katolicka.
  4. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Mariannę Wancerz; lat 90. Wieczny odpoczynek