XVII NIEDZIELA 25 LIPCA 2021.

1. Dziś:

* Modlimy się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Uczynimy to przez pośrednictwo św. Krzysztofa. A po mszy o godz. 12.00 będzie poświęcenie pojazdów.

* Biskup Marek Solarczyk zwraca się z prośbą, aby dziś po mszach św. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych po tegorocznych burzach i nawałnicach. Starajmy się włączyć w tę prośbę.

2. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia:

* 7.00 msza św. za zmarłych z KŻR

* 10.30 spotkanie po mszy św. dla Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

3. W piątek 6 sierpnia rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Z naszej parafii wyrusza grupa 12A. Zapisy będą się odbywały w dniach = od poniedziałku 2.08 do czwartku 5.08. Zapisujemy w godz. 18.30 – 19.30 w kancelarii. Wpisowe wynosi 70 zł. Młodzież do 20 roku życia z naszej parafii nie płaci wpisowego. Pielgrzymka będzie odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym. Są przygotowane przez Rycerzy Kolumba prysznice z ciepłą wodą. Noclegi będą w namiotach. Każdego dnia będą przygotowane przez osoby z Klubu seniora posiłki, które będą dowozili Rycerze Kolumba.

W niedzielę za tydzień, 1 sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do domu parafialnego wszystkie osoby, które śpiewają, grają na instrumentach i chciałyby się włączyć w przeżywanie pielgrzymki w grupie muzycznej.

4. Po wielu miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, chcemy zorganizować jesienną 3-dniową pielgrzymkę autokarową. Bardzo ciekawa trasa obejmująca religijne i turystyczne tereny północno-wschodniej Polski. Termin = 10 – 12 września [ piątek, sobota i niedziela]. Dokładny program jest do wzięcia ze stolika z prasą. Zachęcamy do zapisywania się.

5. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

6. Zachęcamy do nabywania:

* pamiątek naszego jubileuszu:

A/ pamiątkowa książka o parafii i dzielnicy.

B/ płytę ukazująca historię parafii

C/ album 2-płytowy pieśni nagrany przez parafialny chór

D/ Parafia nasza wydała w formie książkowej informator dotyczący obiektów zaprojektowanych przez architekta naszej świątyni, Stefana Szyllera. Opisuję 8 kościołów z naszego byłego województwa radomskiego oraz 2 obiekty przemysłowe. To bardzo ciekawa lektura. Można ja nabyć przy stoliku z prasą.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Dariusz Kowalczyk; lat 38

Jadwiga Czech; lat 73

Wieczny odpoczynek.