XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 25 PAŹDZIERNIKA 2020.

1. Kilka informacji  odnoszących się do naszego uczestnictwa w mszach i do spowiedzi w aktualnych warunkach pandemicznych:

* cały kościół jest systematycznie dezynfekowany – ławki, przestrzeń otwarta, drzwi, konfesjonały, poręcze.

* prosimy przy wchodzeniu do kościoła o indywidualne dezynfekowanie dłoni.

* każdy będąc w kościele ma zasłonięty maseczką nos i usta.

* Komunię św. przyjmują najpierw osoby na dłoń, po nich drugiej grupie osoby na sposób tradycyjny, do ust.

* Nasz kościół na powierzchnie 1480 m2, co przy aktualnych przepisach znaczy, że podczas każdej mszy św. może jednorazowo modlić się 211 osób. Bardzo prosimy, aby każdy indywidualnie zajmując miejsce, jednocześnie pilnował zachowanie dystansu.

* nasza świątynia ma 24.000 m3 kubatury i przez to daje duże poczucie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o naturalną wymianę powietrza.

*** przestrzegając tych zasad myślę, że każdy może czuć się w naszej świątyni bezpiecznie.

*** osoby, które widzą u siebie oznaki niepewności, co do stanu zdrowia; osoby starsze; osoby mające jakieś choroby przewlekłe – mogą skorzystać z dyspensy od uczestnictwa w mszy św. niedzielnej i świątecznej. Takie osoby uczestniczą w domu w mszy św. transmitowanej przez radio lub TV.

*** Ze względu na prace malarskie w prezbiterium kościoła, został  czasowo zdemontowany system internetowego przesyłu obrazu mszy św. z naszej świątyni.

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerznej i po mszy katecheza.

3. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę – Zjednoczeni w Duchu.

4. W piątek o 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja. Ze względu na trwające pracy przy rusztowaniach przez ostatnie 3 tygodnie nie było tego nabożeństwa.

5. W niedzielę za tydzień – 1 listopada – przypada Uroczystość Wszystkich Świętych:

* msze św. według układu niedzielnego.

* 7.00 msza św. za zmarłych z KŻR z całego roku.

* 9.00 msza w intencji Oazy Rodzin / bez spotkania formacyjnego /.

* 10.30 po mszy spotkanie RN

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 różaniec za zmarłych.

* tradycyjnie z okazji tego święta nawiedzamy na cmentarzach groby bliskich. W tym roku zwracamy się z prośbą, aby w miarę możliwości rozłożyć na kilka dni odwiedziny na cmentarzach, aby uniknąć dużych skupisk ludzkich. Niech każdy przygotuje w domu taki plan kilkudniowych nawiedzin cmentarzy.

* Papież wydłużył na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych.

# Warunki do uzyskania odpustu: * należy być po spowiedzi i w danym dniu przyjąć Komunie Św; * pomodlić się w intencjach, w których modli się papież [ Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga ]; * podjąć duchowe postanowienie zerwania z grzechem. * nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Jeżeli ktoś ze względów epidemicznych nie może być na cmentarzu, wtedy pomodli się za zmarłych w swoim domu.

6. Wpisujemy naszych zmarłych na nabożeństwo Wypominek na rok 2020/21. Czynimy to w kancelarii lub w zakrystii, teraz bezpośrednio po mszy św. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z prasą i na regale. Wpisujemy wypominki roczne, półroczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki – modlimy się w dzień zaduszny, 2 listopada na kwadrans przed każdą mszą św. = przed 6.30; 9.00 i 18.00.

7. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. Dziś można wziąć za darmo miesięcznik „Dobre Nowiny” gdzie możemy dużo dowiedzieć się nt. założyciela Rycerzy Kolumba, ks. Michaela McGivneya, który będzie w najbliższą sobotę beatyfikowany.

8. Zostały zakończone prace przy ustawianiu rusztowań w prezbiterium.

W minionym tygodniu 2 rodziny zaoferowały opłacenie renowacji obrazów = Chrzest Pana Jezusa oraz ustanowienie prymatu Św. Piotra. Serdeczne – Bóg zapłać.

Są jeszcze trzy obrazy: scena Ostatniej Wieczerzy; Mojżesz na pustyni oraz w absydzie – Sąd Ostateczny. Może któraś z rodzin również chciałaby zaoferować pomoc.

9. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły ofiarę na malowanie kościoła. Serdecznie dziękujemy.

* Ze względu, że niektórzy parafianie korzystają z dyspensy od mszy św., przypominamy, że ofiary na niedzielną tacę można przesłać na konto parafialne. W tym tygodniu uczyniło to 31 osób. Pamiętamy, że podobnie wielu parafian wspierało wydatki parafialne na wiosnę.

Bardzo proszę o zrozumienie. Za każdą ofiarę będziemy bardzo wdzięczni.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Irenę Figurę; lat 89

We wtorek będą msze św. pogrzebowe:

Ś+P     Zofii Lubeckiej [ godz. 11.00 ]

            Marianny Stanisławek [ godz. 14.00 ]

Wieczny odpoczynek.