TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 26. KWIETNIA 2020.

UWAGA:

Pragniemy poinformować wszystkich parafian i gości, że nasza świątynia została dwukrotnie, bardzo starannie, zdezynfekowana. Całość = bramy i furtki wejściowe, posadzka, drzwi, klamki, ławki, konfesjonały, balustrady, poręcze. Pod tym względem staramy się o maksymalne bezpieczeństwo dla wszystkich modlących się w naszym kościele. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami wewnątrz kościoła może modlić się jednorazowo do 100 osób. Rycerze Kolumba przy wejściu głównym pomagają przy dezynfekcji dłoni osób wchodzących do kościoła. Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Rycerzom Kolumba za systematyczną posługę przy organizowaniu liturgii w tych trudnych czasach.

 

OGŁOSZENIA

1. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerza św. oraz nabożeństwo i katecheza.

2. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Zjednoczeni w Duchu.

3. W piątek rozpoczynamy miesiąc maryjny – maj. Msze św. po południu: 17.00 i 18.00. Codziennie nabożeństwo majowe o 17.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

4. Wielka prośba, abyśmy codziennie w swoich modlitwach osobistych prosili Boga o ustanie epidemii tak w Polsce jak i na całym świecie. Módlmy się również o urodzajny deszcz, aby zakończyła się susza i aby rolnicy mogli uprawiać ziemię. Aby nie zabrakło codziennego chleba.

5. Pierwszy piątek miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00. Po długiej przewie powracamy do regularnej spowiedzi – tak starsi, młodzież oraz dzieci. Szczególnie prosimy rodziców, aby przychodzili z dziećmi do spowiedzi. Kontynuujemy nowennę pierwszych piątków szczególnie przez dzieci klas 4.

* od 8.30 spowiedź u chorych w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych – najlepiej zgłaszamy telefonicznie lub w kancelarii albo w zakrystii.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego.

* 18.00 msza św. w intencji członków Straży Honorowej Serca Jezusowego.

* ks. Bp udzielił dyspensy od postu w piątek

6. Sobota = 2 maja:

* w Polsce święto flagi narodowej (niech przy każdym domu będzie wywieszona flaga).

* na sobotę przeniesiono z niedzieli 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św.: 6.30; 9.00; 17.00 i 18.00. Majówka o 17.30.

* 18.00 msza w intencji KŻR.

7. Za tydzień pierwsza niedziela maja:

* 7.00 msza za zm. z KŻR.

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin.

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 majówka.

7. Pragnę poinformować, że w ostatnim tygodniu została gruntownie odrestaurowana tytularna figura Pana Jezusa z otwartym Sercem, która znajduje się na placu kościelnym pomiędzy kościołem a plebanią. Do wykonania zostanie jeszcze otoczenie kapliczki. Całość prac konserwatorskich kosztowała 8.000 zł, a sponsorami były rodziny Państwa Wróbel z ul. Inwalidów Wojennych  i Odzimek z ul. Słowackiego. Ofiarodawcom w imieniu wspólnoty parafialnej składamy serdeczne – Bóg zapłać.

8. W tym tygodniu 11 rodzin złożyło swoje ofiary „na tacę” poprzez wpłatę na konto bankowe oraz w czasie wizyty w kancelarii, a jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal stulecia. Wszystkim bardzo dziękuję.

9. Osoby, które wpłaciły na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę i na pielgrzymkę autokarową do Wilna, bardzo proszę o odbiór swoich pieniędzy.

10. Kancelaria parafialna jest otwarta bez zmian = wtorek, czwartek i piątek = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00.

11. Kto ma zamówioną mszę św. może zgłosić intencję bezpośrednio w kancelarii lub w zakrystii, albo telefonicznie, a ofiarę złożyć tuż przed mszą w zakrystii lub przelać na konto bankowe, zaznaczając w tytule, że to ofiara mszalna z danego dnia.

12. **** Stosując się bardzo rzetelnie do aktualnie obowiązujących przepisów związanych z opanowaniem epidemii, informujemy, że:

A. każdy wierny przychodząc do kościoła ma podczas nabożeństw mieć zakryty nos i usta.

B. Komunię Św. przyjmujemy na dłoń okazując  wielki szacunek i uwielbienie Boga. Po otrzymaniu konsekrowanej hostii odchodzimy krok na bok i  przyjmujemy w obecności kapłana.

C. Na każdej mszy św. w ciągu tygodnia, czyli o 6.30; 17.30 i 18.00 może modlić się do 100 osób. Pamiętamy, aby zachować ok. 2 metrów odległości między sobą. Zatem wracamy do normalności i mówimy, że codziennie każdy jak uczestniczył regularnie w codziennych mszach św. może do tego uczestnictwa powrócić.

D. Pogrzeby = w naszym kościele również w mszy pogrzebowej może uczestniczyć do 100 osób. Oczywiście zachowujemy odpowiednią odległość między sobą. W kondukcie żałobnym na cmentarzu obwiązuje przepis mówiący o min. 2 metrach odległości między osobami.  Widzimy zatem, że w praktyce również wracamy do Stanu sprzed rozpoczęcia epidemii.

E. niedzielne msze św:   wewnątrz naszego kościoła, od dziś może na każdej mszy jednorazowo modlić się do 100 osób. Będąc w kościele zachowujemy od siebie 2 m odległości.

Starajmy się, stosując do obowiązujących przepisów, aby korzystać z każdej możliwości modlitwy w kościele. Gdy będzie większa liczba osób, wtedy Rycerze Kolumba będą wystawiali ławki w plac kościoła, a cały plac będzie nagłośniony. Na Komunię Św. kapłan wyjdzie prze kościół i udzieli Komunii.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii Ś+P Zbigniewa Wojcieszaka; l. 81.

Wieczny odpoczynek.