1. Dziś:

* przypada patronalny dzień Akcji Katolickiej. Najważniejsze informacje o tym stowarzyszeniu są umieszczone w gablocie.

AK po raz kolejny organizuje konkurs na – rodzinną szopkę bożonarodzeniową. Regulamin konkursu jest umieszczony w zakładce Akcji Katolickiej. Szopki można składać w zakrystii od przyszłej niedzieli do 20.12.2017. Zachęcamy tak dzieci jak i rodziców.

* 9.00 – 14.00 kolejna zbiórka krwi. Odbywa się ona w Sali w domu parafialnym. Zachęcamy do licznego włączania się w ten gest ludzkiej dobroci.

* od dnia dzisiejszego możemy nabyć świąteczną świecę „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece są przy stoliku pod chórem. To nasz dar dla Boga i dla ludzi.

* 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy parafialnej 12A + spotkanie po mszy w domu parafialnym.

 2. Jutro o 18.00 msza w intencji członków „Rodziny szkaplerznej”. Po mszy nałożenia szkaplerza nowym osobom i spotkanie formacyjne.

 3. We wtorek o 18.30 spotkanie Parafialnej Rady duszpasterskiej /przełożone z poprzedniego tygodnia/.

 4. Pierwszy piątek miesiąca: * spowiedź = od 6.00 i od 17.00; * w ten piątek nie będzie odwiedzin chorych. Adwentowy dzień chorych będzie w piątek 15. grudnia po rekolekcjach; 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej Serca Jezusowego, a Po mszy modlitwy tej wspólnoty.

 5. Pierwsza sobota miesiąca, o 18.00 msza w intencji KŻR.

 6. Za tydzień – pierwsza niedziela grudnia i rozpoczęcie adwentu, czasu liturgicznego, który pomaga nam przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

* 6.00 przez cały adwent Godzinki maryjne.

* 6.30 codziennie roraty dla osób dorosłych; * w dni zwykłe podczas tygodnia o 18.00 roraty dla dzieci. Podczas rorat dzieci będą otrzymywały piękne obrazki ukazujące życie św. Józefa.

* 6.30 msza za zmarłych z KZR; * 9.00 msza z asystą oazy rodzin; * 10.30 spotkanie po mszy Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.30 nabożeństwo do NSJ.

* od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane w kościele opłatki na wieczerzę wigilijną. Jak co roku ofiary składane przy opłatku są przeznaczone na ogrzewanie świątyni. Starajmy się być wszyscy odpowiedzialni za dobro świątyni.

* w przyszłą niedzielę będzie ustawiona przy ambonie adwentowa choinka miłosierdzia. Będą na niej serduszka. Chętni biorąc serduszko mogą zrobić paczkę żywnościową dla osób starszych, będących w potrzebie. Taki dar będzie można przynieść do zakrystii do końca naszych rekolekcji tj. do 13. grudnia. Paczki te PZC dostarczy przed świętami osobom potrzebującym.

* PZC  przez cały adwent będzie rozprowadzał świece wigilijne.

 7. W tym tygodniu złożono 4 ofiary na remont i 2 rodziny nabyły pamiątkowe medale 100 – lecia. Składamy – serdeczne – Bóg zapłać.

 8. Polecamy prasę katolicką.

 9. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Paulinę Kupidurę; ul. Płaska; lat 86

Ś+P     Wandę Szerling; ul. Żurawia; lat 93.

Wieczny odpoczynek.