III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26. STYCZNIA 2020.

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

1. Dziś:

* Niedziela Słowa Bożego, z tej okazji zapraszamy na miesięczne spotkania Kręgu biblijnego, podczas których podejmujemy ciekawe zagadnienia związane w tematyką biblijną. Krąg odbywa się w drugi czwartek każdego miesiąca o 18.30 w sali w domu parafialnym.

* Wielka zachęta do osobistego czytania w domu Pisma Świętego.

* Siostry Córki Bożej Miłości pracujące w miejscowości Złoczów na Ukrainie prowadzą dla polskich dzieci przedszkole. Zwróciły się do nas z prośbą o jednorazową pomoc dotyczącą możliwości dokończenia modernizacji budynku przedszkola. Przy dużych opadach woda zalewa część budynku.

Pragnąc odpowiedzieć na tę prośbę chcemy dziś po każdej mszy św. zorganizować zbiórkę ofiar do puszek na ten szlachetny pomocowy cel. Siostry wraz z dziećmi przygotowały w formie podziękowania specjalne małe upominki. Za każdą ofiarę składamy serdeczne – Bóg zapłać.

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerznej oraz nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii Św. Jana Pawła II i katecheza tematyczna.

3. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez Wspólnotę – Zjednoczeni w Duchu.

4. Środa o 16.00 spotkanie Klubu seniora. Gościć będziemy prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku, panią Urszulę Klimę. Serdecznie zapraszamy.

5. Pierwsza sobota miesiąca, 18.00 msza św. za KŻR.

6. Za tydzień, pierwsza niedziela lutego:

* W tym dniu przypada święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, tradycyjnie Matki Bożej Gromnicznej.

* na każdej mszy poświęcenie gromnic. Dbajmy, by nie zalewać ławek stearyną.

* to dzień modlitw za osoby życia konsekrowanego, za zakonników i zakonnice.

* 7.00 msza św. za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza św. z asystą Oazy Rodzin.

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 17.30 nabożeństwo do NSJ.

7. Akcja katolicka, oddział parafialny, ponawia prośbę o zbiórkę plastikowych nakrętek celem wsparcia chorego Krzysia Czupryna. Krzyś jest chory na pęcherzykowe oddzielanie naskórka. Nakrętki można składać w kwiaciarniach = koło kościoła i przy wieży ciśnień. Rodzice Krzysia serdecznie dziękują za już złożone nakrętki.

8. Nasza parafia organizuje wiosenną, trzydniową, pielgrzymkę na Litwę – do Wilna i Trok. Odbędzie się ona w dniach 5 – 7 czerwca 2020 r. t.j. piątek, sobota i niedziela. Karty informacyjne są wyłożone na stoliku z prasą. Zapisy prowadzi Pani Barbara Głowacka.

9. Zachęcamy doi nabywania i czytania prasy katolickiej.