1. Dziś: * 18.00 msza z asystą pielgrzymów z grupy 12A i spotkanie z ks. Sebastianem.

2. Jutro: * 9.30 msza św. w intencji społeczności naszej Szkoły Podstawowej Nr 31 z ul. Białej, z okazji dnia patrona, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. * 18.00 msza rodziny szkaplerznej i spotkanie formacyjne.

3. Wtorek: * 9.15 spotkanie Klubu seniora w Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Odrodzenia z okazji dnia matki i dnia dziecka. * 18.30 miesięczne spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

4. Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała: * msze św. = 6.30; 7.30; 9.00; 10.30 + procesja ulicami do czterech ołtarzy; po procesji msza ok. 13.00; 18.00.

* Trasa Procesji = ulicami – Słowackiego + Tadeuszowska + Odrodzenia + Podmiejska + Odechowska + Miedziana + Słowackiego. Ołtarze w wyznaczonych wcześniej miejscach, przygotowują mieszkańcy w/w ulic mając do pomocy osoby ze wspólnot duszpasterskich. 

* Oktawa Bożego Ciała – nabożeństwo majowe i czerwcowe o 17.30. Na zakończenie procesja eucharystyczna po placu przykościelnym.

* Taca z Bożego Ciała przeznaczona na wykonane już nowe dekoracje czterech ołtarzy [stare już się zużyły]. Starajmy się włączyć w zakup dekoracji. Dekoracje będą już na tę procesję.

* 19.00 spotkanie kończące rok formacyjny dla oazy rodzin z parafii.

5. Pierwszy piątek: * spowiedź = 6.00 i 17.00: * 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach; * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej i modlitwy tej wspólnoty.

6. Pierwsza sobota: * 5.00 wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę KŻR na Jasną Górę. Są jeszcze wolne miejsca, zapisuje p. Jadwiga Nobis. * 18.00 msza w intencji KŻR.

7. Za tydzień, pierwsza niedziela miesiąca: * 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej: * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych;

8. W tym tygodniu złożono 6 ofiar na remont i jedna firma nabyła medal jubileuszowy. Składam – bóg zapłać.

9. Już tylko 2 tygodnie zostały do parafialnego festynu. Całość wraz z ks. Sebastianem przygotowuje Parafialna Rada Duszpasterska. Do księdza zgłaszamy nasze inicjatywy i dobre pomysły; prosimy również o przynoszenie fantów na loterię /do kancelarii lub zakrystii; już pierwsze fanty się pojawiły/; prosimy również tradycyjnie o upieczenie ciast do kawiarenki festynowej. Każda inicjatywa jest bardzo mile widziana. Wiele parafii organizowało festyny, ale nie mogąc podołać organizacyjnie, wycofało się. Nasz festyn ma się coraz lepiej, rozwija się, i dlatego zachęcamy do zaangażowania.

10. Jeszcze w tym tygodniu można zapisać się na pielgrzymkę na Pomorze, która jest planowana na piątek / sobotę 15 -16 czerwca. Zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka.

11. Wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Grzegorz Sar; lat 64

            Zenon Choroś; ul. Kalińska; lat 68

            Andrzej Sadowski; ul. Radomskiego; lat 56

Jutro o 13.00 będzie pogrzeb najstarszej naszej parafianki – seniorki – Janiny Krupy z ul. Górnej. Rozpoczęła 103 rok życia.

                       Wieczny odpoczynek.