​IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 MARCA 2022.

1. Dziś:

* 17.00 nabożeństwo pasyjne = Gorzkie żale

* 19.00 w sali w domu parafialnym spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

​​2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerza świętego; po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu + litania + błog. relikwiami św. Jana Pawła II i katecheza maryjna.

3. We wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez osoby ze wspólnoty – Zjednoczeni w Duchu.

4. Pierwszy piątej miesiąca:

* spowiedź od 6.00 i od 17.00

* w tym tygodniu nie będzie posługi sakramentalnej u chorych. Będzie tydzień później, po rekolekcjach, w piątek 8 kwietnia, rozpoczęcie od 8.30. Bardzo prosimy zgłaszać wszystkich, którzy nie mogą przyjść do kościoła, tak chorych jak i starszych.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja

* 18.00 msza św. w intencji wspólnoty Straży Honorowej Serca Jezusowego.

* nabożeństwo drogi krzyżowej: * 7.00 dla starszych; * 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych – rozważania prowadzić będą chórzyści.

5. Pierwsza sobota miesiąca – 18.00 msza św. w intencji osób z KŻR.

6. Niedziela za tydzień:

* 9.00 msza z asystą oazy Rodzin

* 10.30 po mszy św. spotkanie dal Rycerstwa Niepokalanej.

* 16.30 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.00 Gorzkie żale

* 18.00 msza za zmarłych z KŻR.

* 15.00 w kościele oo. Bernardynów rozpocznie się nabożeństwo różańcowe prowadzone przez mężczyzn ze wspólnot Rycerzy Kolumba. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii.

* rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych, które przeprowadzi o. Rafał Kobyliński, superior ojców Jezuitów z Radomia. Program rekolekcji dla osób starszych jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Bardzo prosimy wziąć do każdej rodziny i zaplanować swój udział w rekolekcjach.

* Również w tym czasie będą rekolekcje dla dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. Program dzieciom przekażą katecheci.

* Rekolekcje szkolne dla młodzieży szkół średnich – program omówią katecheci podczas katechezy.

* po mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do Ciemnicy.

7. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły swoją roczną ofiarę na przygotowanie do malowania kościoła i 2 wpłaciły poprzez przelew bankowy – serdecznie dziękujemy.

8. Przypominamy, że osoby z Parafialnego Zespołu Caritas pomagają przy rozliczaniu podatku PIT za 2021 rok. Zapraszamy chętnych w każdy wtorek i czwartek w godzinach 16.00 – 17.00 do domu parafialnego. Bardzo prosimy, aby każdy miał ze sobą dokumenty rozliczenia za 2020 rok.

9. Trwają zapisy na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Planowana jest ona na sobotę i niedzielę w dniach 28 – 29 maja 2022. Wszystkie informacje są umieszczone na stronie internetowej i na fB. Zapraszamy chętnych z naszej wspólnoty oraz z innych parafii.

10. Od jutra w Polsce zostaną zniesione przepisy sanitarne odnoszące się do epidemii covid. Najważniejsze informacje dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach w kościele:

* w kościele nie będzie obowiązku noszenia maseczki

* nie będzie obowiązku dezynfekcji dłoni

* bardzo prosimy, aby powrócić do formy przyjmowania Komunii św. do ust. Nie ma już tytułu, aby przyjmować Komunie na dłoń.

* wchodząc do kościoła żegnamy się znakiem krzyża zanurzając wcześniej dłoń w wodzie święconej.

* módlmy się również, aby nie było powrotu pandemii.

11. Wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. INFORMACJE DO TYCZĄCE SYTUACJI POMOCOWEJ W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ WOJNĄ I WIELKĄ FALĄ UCHODŹCÓW.

Każdy kolejny tydzień poszerza zakres zadań pomocowych.

1. Obecnie obejmujemy pomocą wolontariacką ok. 45 osób, które zostały przyjęte przez 11 rodzin z naszej parafii.

2. Chcemy uruchomić możliwość nauki języka polskiego dla osób starszych. Dzieci i młodzież albo uczestniczą w zajęciach w naszych szkołach, albo uczą się on-line.

Prośba do nauczycielek języka polskiego, albo tych, które aktualnie uczą w szkole, albo nauczycielek emerytek. Potrzeba 5 – 6 nauczycielek, aby każda miała jedną godzinę zajęć w tygodniu [ w godzinach popołudniowych ]. Nauka będzie odbywała się w sali w domu parafialnym. Osoby chętne do podjęcia tej formy wolontariatu prosimy o kontakt telefoniczny z proboszczem.

3. Wielka prośba = chcemy pomagać uchodźcom znaleźć pracę. Może być to praca systematyczna, o charakterze stałym, ale również zwykła praca dorywcza [ np. sprzątanie domu; różne formy gotowania, pieczenia itp.]. Zasadniczo chodzi o pracę dla kobiet, ponieważ mężczyźni w większości pozostali w swoim kraju. Kto ma jakiś pomysł dotyczący tej sprawy proszę o telefon do proboszcza.

4. Pamiętajmy w swoich modlitwach – aby nastał pokój w Ukrainie i na całym świecie; aby agresorzy opamiętali się i wycofali ze swoich nienawistnych planów.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Leokadię Podsiadło; lat 89

Mariana Mularskiego; lat 70

Waldemara Korna; lat 68

Wieczny odpoczynek.