26. NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 27. WRZEŚNIA 2020.

1. Dziś:

* 19.00 w kościele spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

* 18.00 w katedrze rozpoczęcie Tygodnia Społecznego. Tematyka dotyczy postaci i misji kard. Stefana Wyszyńskiego. Cały program jest przedstawiony na plakacie, który jest  na tablicy AK. Spotkania  w ciągu tygodnia odbywają się w kościele przy ul. Grzybowskiej, u księży Filipinów. Program rozprowadzają osoby z AK.

* w Polsce są zbierane ofiary na pomoc emigrantom, którzy ucierpieli od pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Za każda ofiarę serdecznie dziękujemy.

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji rodziny szkaplerza i katecheza.

3. Wtorek o 18.30 adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę „Zjednoczeni w Duchu”.

4. W czwartek rozpoczęcia miesiąca różańcowego, pierwszy dzień października.

* przez cały miesiąc o 17.30 różaniec, Dzieci będą  prowadziły piątą tajemnicę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy – rodziców z dziećmi, młodzież oraz dorosłych. Jedną z intencji naszej modlitwy to prośba o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

* po południu msze św. : 17.00 i 18.00

* w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – szczególne modlitwy o powołania.

5. Pierwszy piątek:

* spowiedź: 6.00 i 17.00.  Bardzo liczymy na to, że każde dziecko z klasy 4, będące już po Pierwszej Komunii, rozpocznie wraz z rodzicami – matką i ojcem –  nowennę pierwszych piątków. Zachęcamy również młodzież i dorosłych do praktyki pierwszych piątków.

* 8.30 spowiedź i Komunia św. u osób chorych i starszych w ich domach.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

* 18.00 msza w intencji wspólnoty Straży Honorowej i po mszy św. modlitwy tej wspólnoty.

6. Pierwsza sobota:

* do południa spotkania dla kandydatów, ministrantów, lektorów oraz dla dziewcząt ze scholi.

* 18.00 msza w intencji osób z KŻR.

7. Niedziela za tydzień:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR.

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy spotkanie RN

* 12.00 = w tej mszy uczestniczą wszystkie dzieci klas 3 z parafii oraz ich rodzice. Po mszy św. spotkanie z x. Sebastianem rozpoczynające roczne przygotowania do Pierwszej Komunii św. Będą również poświęcone różańce. Różańce nabywają rodzice.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

* 18.00 w mszy uczestniczy młodzież klas 8 przygotowująca się do bierzmowania oraz ich rodzice. Po mszy spotkanie z ks. Sebastianem, które rozpoczyna rok przygotowań do sakramentu.

8. W tym tygodniu 2 rodziny złożyły ofiarę na cele parafialne i jedna wpłaciła na konto bankowe. Bóg zapłać.

9. W kancelarii można rezerwować terminy mszy św. na 2021 rok. Jak zawsze, wpisujemy terminy mszy na cały rok.

10. Rozpoczęliśmy wpisywanie zmarłych na nabożeństwo Wypominek na rok 2020/21. Czynimy to w kancelarii lub w zakrystii. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku z prasą i na regale. Wpisujemy wypominki roczne, pół roczne i jednorazowe. Jednorazowe wypominki – modlimy się w dzień zaduszny, 2 listopada na kwadrans przed każdą mszą św.

11. Kolejna zbiórka krwi jest zaplanowana na niedzielę 11 października. Bardzo zachęcamy do oddania krwi. Mogą to uczynić osoby między 18 a 65 lat życia. Zbiórka będzie przeprowadzona w autokarze ustawionym przed kościołem.

12. Ponieważ do jubileuszu parafii pozostało tylko 9 miesięcy, dlatego będziemy systematycznie podawali i omawiali kolejne kroki w ramach przygotowań:

* za dwa tygodnie rozpoczniemy naukę śpiewu parafialnego hymnu jubileuszowego, który został napisany specjalnie na to wydarzenie.

* w przyszłą niedzielę po mszy św. o 10.30 zapraszamy wszystkich parafian na plac przed kościół do pamiątkowego zdjęcia jubileuszowego. Zdjęcie to będzie można nabyć, jako pamiątkę. Zdjęcie będzie również umieszczone w książce jubileuszowej.

* Bardzo ważnym dla przeżycia i utrwalenia jubileuszu będzie pisana przez pana dr hab. Sebastiana Piątkowskiego monografia parafii oraz całej dzielnicy Glinice. Na jesieni wielu parafian przyniosło swoje pamiątkowe fotografie. W najbliższym czasie te fotografie i pamiątki będą oddane ich właścicielom.

Książka będzie monumentalnym, kilkuset stronicowym dziełem. Wydanie takiej książki pociągnie za sobą duże koszty. Dlatego bardzo prosimy osoby, które mogą i chcą być sponsorami książki o włączenie się do wspólnego dzieła. Na okładkach książki chcemy umieścić informacje o sponsorach, aby pamięć o nich przetrwała na długi czas. W tej sprawie można kontaktować się z ks. proboszczem.

* Przypominamy, że ciągle jeszcze można nabyć pamiątkowy medal stulecia parafii.

13. Zachęta do nabywania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Tadeusza Wicika; lat 91. Wieczny odpoczynek.