II NIEDZIELA WIELKANOCY – 28.04.2019

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

1. Dziś: * 17.00 Nabożeństwo, oratorium – „ Przyjmijmy Miłosierdzie Boże”. Prowadzi chór parafialny. * po mszach ministranci przeprowadzą zbiórkę ofiar na rzecz dzieł miłosierdzia prowadzonych w parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne – Bóg zapłać.

 

2. Jutro o 18.00 msza św. w intencji wspólnoty Szkaplerza świętego.

 

3. W środę:

* początek maja. Codziennie nabożeństwo majowe o 17.30. Msze św. = 17.00 i 18.00.

* W środę majówka połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

* 16.15 modlitwy wspólnoty APDŚ i msza św. o 17.00

 

4. Pierwszy czwartek miesiąca: * 18.00 modlitwy o powołania do służby Bogu; * 78. r. męczeńskiej śmierci patrona, bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego; * dzień flagi narodowej – starajmy się, aby przy każdym domu była wywieszona flaga.

 

5. Pierwszy piątek miesiąca: * uroczystość Matki Bożej, Królowej Polski. * msze św. według układu niedzielnego; * spowiedź pierwszo piątkowa przed każda mszą św. * nie będzie odwiedzin chorych w ich domach. * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja. * 18.00 msza w intencji członków Straży Honorowej Serca Pana Jezusa i modlitwy tej wspólnoty.

 

6. Pierwsza sobota – 18.00 msza św. w intencji KŻR i Rycerstwa Niepokalanej.

 

7. Za tydzień pierwsza niedziela maja: * 7.00 msza w intencji zmarłych z KŻR. * 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin. * 10.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

 

7. Można już przedłużyć Wypominki na drugie półrocze – od maja do końca października.

 

8. Program pielgrzymek organizowanych przez parafię:

* pielgrzymka wiosenna:  24 – 26 maja, Dolny Śląsk i Praga czeska. Lista już jest zamknięta.

* pielgrzymka wakacyjna – sobota 6 lipca: Wieliczka – Kraków. Kartki informacyjne wyłożone są na stoliku z prasą. Zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka. Zachęcamy do zapisywania się.

* pielgrzymka jesienna: Toruń i Ciechocinek. Zapisy rozpoczniemy w połowie lipca.

* jesienna pielgrzymka do Francji – zapisy u ks. Sebastiana.

 

9. W tym tygodniu złożono 5 ofiar na cele remontowo-kredytowe; jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal 100. lecia parafii. W kruchcie została umieszczona kolejna tablica mówiąca o naszym jubileuszu. Fundatorami są osoby z KŻR. Bóg zapłać.

Zachęcamy parafian do włączania się w tę nową linię tablic, które będą przez wieki świadkami naszej troski o Dom Boży, naszą glinicka świątynię. Już kilka osób pytało o to dzieło. Zainteresowanych proszę o kontakt z ks. Proboszczem.

 

10. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej. Dziś dla dzieci Mały Rycerzyk.

 

11. Z parafii pożegnaliśmy:

Ś+P     Wacław Chojnacki; lat 82

            Teresa Celij; lat 77

Wieczny odpoczynek.