XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu przypada:

* Pierwszy czwartek miesiąca = o 18.00 modlitwy o powołania do wyłącznej służby Bogu w kapłaństwie lub zakonie.

 *Pierwszy piątek =

* od 6.00 i od 17.00 spowiedź

* 8.30 sakramentalna posługa kapłana u chorych w ich domach. Proszę o poinformowanie osób zainteresowanych.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja.

* 18.00 msza św. w intencji członków Straży Honorowej Serca Jezusowego i modlitwy tej wspólnoty.

* Pierwsza sobota = 18.00 msza w intencji KŻR i RN

2. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia=

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR  i RN

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

3. W czwartek rozpoczynamy sierpień, miesiąc rocznic i świąt narodowych oraz wielkich świąt maryjnych. Biskupi szczególnie zachęcają do podjęcia miesięcznej abstynenci od wszelkiego alkoholu i ofiarowanie za osoby uzależnione od tych używek oraz o ofiarowanie w intencji Ojczyzny. Podejmijmy ten szlachetny apel.

4. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na cele parafialne. Bóg zapłać.

5. Ks. Jacek Socha, który od kilku miesięcy pracuje w naszej wspólnocie, aktualnie przebywa na intensywnym leczeniu w Instytucie Kardiologii w Aninie. Jego stan trochę się polepszył. Ksiądz Jacek dziękuje wszystkim za modlitwę i dalej prosi o modlitwy w intencji o powrót do zdrowia. Pamiętajmy o nim trwając na modlitwie przed Bogiem.

6. We wtorek 6 sierpnia wyruszy po raz kolejny piesza pielgrzymka parafialna w ramach grupy 12A na Jasną Górę. Myślę, że już wiele osób zaplanowało tę formę rekolekcji w drodze ku matce Bożej. Grupę prowadzi, jako kierownik ks. Sebastian.

Zapisy – rozpoczęcie od czwartku 1. sierpnia – w kancelarii w godz. 16.00 – 17.00 i po mszy wieczornej od 18.30. Nasza grupa jest coraz lepiej zorganizowana. Każdego dnia panie z Klubu seniora będą gotowały obiady dla pielgrzymów; Rycerze Kolumba będą je codziennie dowozili; będą do dyspozycji dwa zestawy prysznicowe z ciepłą wodą przygotowane przez Rycerzy Kolumba. Zwyczajem lat ubiegłych, aby bardziej zmobilizować młodzież, każda osoba do 20 roku życia będzie miała opłacone tzw. wpisowe. Te środki pochodzą z loterii festynowej. To powinno jeszcze bardziej zachęcić naszych parafian, ale również i innych chętnych do włączenia się do naszej grupy parafialnej. Ks. Sebastian organizuje również autokary na ostatni dzień pielgrzymki. Każdy, kto chce w dniu 13 sierpnia być na Jasnej Górze może się zapisać na wyjazd. Również drugim autokarem będą mogli wrócić z Częstochowy pielgrzymi piesi. Starajmy sobie zaplanować ten jeden piękny tydzień wakacji i przeżyć duchowych.

Spotkanie służb pielgrzymkowych: porządkowych, muzycznych, bagażowych i medycznych odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.30.

6. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Sławomir Hernik; lat 57

            Stanisława Marchewka; lat 88

Wieczny odpoczynek.