NIEDZIELA 3 CZERWCA 2018.

***      Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję Bożego Ciała: * osobom dekorującym ołtarze; * mieszkańcom ulic, którzy udekorowali swoje domy; * chórowi parafialnemu; * służbie liturgicznej * Rycerzom Kolumba; * dzieciom sypiącym kwiaty = Bóg zapłać.

* msza w intencji mieszkańców ul. Podmiejskiej oraz dwóch rodzin z ul. Dzielnej i Lechickiej, którzy dekorowali II ołtarz – 5.06. godz. 17.00

* msza w intencji mieszkańców ul. Miedzianej, którzy dekorowali ołtarz IV – w odpust 8.06. o godz. 9.00

1. Dziś:* 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej: * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała.;  * 19.00 w Sali w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z siostrą zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek. Temat: Święta Siostra Urszula Ledóchowska założycielka zgromadzenia i wielka patriotka. Serdecznie zapraszamy.

* po mszy św. prosimy o ofiary, które będą zbierali do puszek ministranci, a  które przeznaczymy na pomoc dla dzieci i młodzieży z parafii jadących na wakacyjne oazy. Cieszy to, że 43 osoby jadą na oazę. To po wielu latach odrodzenie tej formy pracy w naszej parafii.

2. Jutro o 18.30 dodatkowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej przygotowującej Festyn.

 * Prosimy również o przynoszenie fantów na loterię / do kancelarii lub zakrystii ; już pierwsze fanty się pojawiły /; prosimy również tradycyjnie o upieczenie ciast do kawiarenki festynowej. Każda inicjatywa jest bardzo mile widziana. Zachęcamy do zaangażowania jak największą ilość osób.

3. We wtorek o 18.30 adoracja prowadzona przez wspólnotę – Zjednoczeni w Duchu.

4. W środę o 16.15 modlitwy APDŚ + 17.00 msza.

5. Przez wszystkie dni aż do czwartku o 17.30 nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją w oktawie Bożego Ciała. W czwartek po procesji poświęcenie kwiatów i wianków z naszych ogródków.

6. W piątek świętować będziemy odpust parafialny NSJ. * Msze = 6.30; 9.00; 18.00.

* Kazania wygłosi ks. Dariusz Laseczka. Ponieważ jego parafia jest w trudnej sytuacji materialnej, ofiary z tacy odpustowej będą przekazane na prace remontowe w parafii ks. Dariusza. * nie ma nabożeństwa o 17.30, ponieważ jest procesja na koniec mszy odpustowej. * w tym dniu nie ma postu.

7. Sobota, święto Niepokalanego Serca NMP.

8. Przyszła niedziela: * 10.30 msza w intencji chóru. * 13.00 – 18.00 Festyn parafialny. Serdecznie zapraszamy całe rodziny oraz gości. Całość przygotowała Parafialna Rada Duszpasterska, a prowadzi ks. Sebastian. * 18.00 msza z asysta AK.

* w przyszłą niedzielę składamy ofiary na tacę remontową.

9. W tym tygodniu 5 rodzin złożyło ofiarę remontową, a dwie nabyły pamiątkowy medal.

10. Informacja dotycząca kancelarii parafialnej. Jak wiemy od 25 maja br. obowiązuje nowe rozporządzenie unijne dotyczące ochrony danych osobowych. Musimy się dostosować do tych wytycznych.

* Każdy, kto dla siebie chce pobrać dokument musi okazać obowiązkowo dowód osobisty.
* Nie może odebrać dokumentu dla osoby dorosłej inna osoba. Każdy odbiera osobiście.
* Dla dzieci niepełnoletnich dokumenty odbiera rodzic po okazaniu dowodu osobistego. Prosimy o przestrzeganie tych zasad. Za złamanie przepisów grożą bardzo wysokie kary finansowe.

11. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

12. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Krystynę Rapczyńską;

            Zbigniewa Trybułę.

Wieczny odpoczynek.