IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3. MAJA 2020 r. – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 Pragniemy poinformować wszystkich parafian i gości, że nasza świątynia została bardzo starannie zdezynfekowana. Całość = bramy i furtki wejściowe, posadzka, drzwi, klamki, ławki, konfesjonały, balustrady, poręcze. Pod tym względem staramy się o maksymalne bezpieczeństwo dla wszystkich modlących się w naszym kościele. Rycerze Kolumba przy wejściu głównym pomagają przy dezynfekcji dłoni osób wchodzących do kościoła. Będziemy to czynili aż do czasu ustąpienia epidemii. Ta informacja jest szczególnie ważna dla osób starszych, którzy bardziej obawiają się o swoje zdrowie, aby przełamali lęki i mogli chętnie i bez strachu uczestniczyć w mszach św.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zm. z KŻR.

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin – po mszy spotkanie informacyjne w kościele.

* 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 majówka. Nabożeństwo majowe w ciągu tygodnia, codziennie o 17.30. Wielka zachęta do wspólnej modlitwy = dzieci, młodzieży, rodziców i starszych. Codziennie modlimy się o ustanie epidemii oraz o urodzajny deszcz i o dobre tegoroczne plony z pól, ogrodów, łąk i sadów.

 

2. W środę o 16.15 modlitwy wspólnoty APDŚ a o 17.00 msza w intencji tej wspólnoty.

 

3. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

4.  Niedziela za tydzień:

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK

*  za tydzień przypada druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na cele remontowo-kredytowe.

 

5. Prośba do rodziców = w tym roku przez 4 miesiące w parafii było tylko 5 chrztów. Prosimy, aby rodzice nie odkładali sakramentu chrztu swojego dziecka. Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie do sprawowania tego sakramentu. Niekiedy rodzice odkładają chrzest ze względu na przyjęcie chrzcielne. To nie jest dobre rozwiązanie. Prosimy, aby rodzice uwzględnili przede wszystkim dobro duchowe dziecka. W razie jakiś pytań proszę dzwonić na stały numer telefonu parafialnego.

 

6.  Osoby, które chcą przedłużyć nabożeństwo Wypominek od maja do końca października lub chcą wpisać nowe osoby – można to uczynić w zakrystii lub kancelarii.

 

7. Kancelaria czynna jest cały czas w te same godziny i dni  tygodnia.

 

8. W tym tygodniu 2 rodziny ufundowały pamiątkowe tablice jubileuszowe, są one już umieszczone na ścianie w kruchcie kościoła. To wielkie znaki naszego przylgnięcia do wspólnoty parafialnej. W tym tygodniu złożono 5 ofiar na tacę na utrzymanie materialne naszego kościoła; 11 ofiar wpłynęło na konto bankowe i 3 osoby złożyły ofiary w kancelarii. Wszystkim zatroskanym o świątynię – składam wielkie podziękowanie.

Osoby chętne mogą nadal nabyć pamiątkowy medal stulecia parafii lub ufundować tablicę jubileuszową.

9. Polecamy nabywanie prasy katolickiej = Gość Niedzielny; Rycerz Niepokalanej; Niedziela; dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Rycerzyk.

10. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Izabelę Juźwik; lat 67

            Wiesława Domagałę; lat 56

Wieczny odpoczynek.