NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 GRUDNIA 2017.

1. Dziś: * modlimy się w intencji rodzin z naszej parafii; * 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna na zakończenie starego roku; * 18.00 msza w intencji parafii i duszpasterskie podsumowanie roku.

 

2. Jutro pierwszy dzień 2018 roku. Uroczystość Matki Bożej Rodzicielki. Uroczystość obowiązkowa. Dzień modlitw o pokój.

 

3. We wtorek: * miesięczny dyżur PZC = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00. * 17.00 różaniec prowadzony przez grupy modlitewne. Tak jest w każdy wtorek; * 18.40 – modlitwy wspólnoty charyzmatycznej „Zjednoczeni w Duchu”. Również w każdy wtorek.

 

4. Środa – 16.45 modlitwy APDŚ + 17.30 msza.

 

5. Pierwszy czwartek miesiąca – 18.00 modlitwy o powołania.

 

6. Pierwszy piątek: * spowiedź od 6.00 i od 17.00; * nie będzie w tym miesiącu odwiedzin sakramentalnych, bowiem odwiedzamy chorych podczas kolędy; * 15.00 Koronka i adoracja; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej i po mszy modlitwy tej wspólnoty.

 

7. Sobota – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie „Trzech Króli”. Msze według układu niedzielnego. * Taca przeznaczona na misje. * Dzień wolny od pracy, każdy katolik w tym dniu uczestniczy w mszy św. * Ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpoczęcie 12.00 w rynku. Zachęcamy do licznego udziału całe rodziny. Prosimy, aby dzieci przebrały się za pasterzy lub kolędników. * 18.00 w katedrze msza św. w intencji ks. Biskupa ordynariusza Henryka Tomasika, który obchodzi 25 – lecie sakry biskupiej. * 15.00 spotkanie opłatkowo-kolędowe w Sali w domu parafialnym dla wspólnot = KŻR + APDŚ + Straż Honorowa. Podczas spotkanie wymiana tajemnic różańcowych. * 18.00 msza za KŻR. * 19.00 podobne spotkanie kolędowo- opłatkowe dla wszystkich pozostałych grup duszpasterstwa dorosłych /  oazy rodzin, akcji katolickiej, PZC, Rycerzy Kolumba, krwiodawców, szafarzy Eucharystii, katechetów, chóru, wspólnoty Zjednoczeni w Duchu, lektorów dorosłych, pielgrzymów na Jasną Górę, PRD, – wszystkich ze wspólnot /.

 

8. Za tydzień pierwsza niedziela stycznia: * 6.00 msza za zmarłych z KŻR. * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.* Po mszy św. o 12.00 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą szopkę rodzinna. Do konkursu zgłoszono 9 szopek. Komisja wybierze trzy pierwsze. Przewidujemy pamiątkowe nagrody  *17.00 Wieczór kolędowy przygotowany przez parafialny Chór. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinami. * 20.00 w TVP 2 charytatywny koncert na rzecz pomocy osobom z Aleppo w Syrii.

 

9. W tym tygodniu złożono 2 ofiary na remont. Bóg zapłać.

 

10. Polecamy prasę katolicką.

 

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Michał Borkiewicz; ul. Kwiatkowskiego; lat 32

            Anna Wardzyńska; ul. Biała; lat 85

            Dariusz Śrudkowski; ul. Klinowa; lat 61

            Jan Rodak; ul. Litewska; lat 63

            Krystyna Mąkosa; ul. Wrześniowskiego.

            Wieczny odpoczynek.

 

12. Kolęda: program na najbliższy czas znajduje się w aktualnościach * podczas kolędy kancelaria rano czynna 8.00 – 8.30. Po południu bez zmian.

DUSZPASTERSKIE PODSUMOWANIE ROKU 2017.

 

1.         Wyrażamy Bogu wdzięczność za mijający kolejny rok historii Kościoła; historii Polski; naszej parafii oraz każdego z nas osobiście.

 

2.         Ten rok był w całym Kościele przeżywany jako Jubileusz 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Wiele łask spłynęło na nas przez pośrednictwo Niepokalanej.

 

3.        Największym wydarzeniem w Polsce było świętowanie 140 rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie na Warmii. I objawienia fatimskie i gietrzwałdzkie są uznane jako prawdziwe i zaaprobowane przez Kościół. Dziękowaliśmy Maryi za jej czułą troskę. o cały świat jak i o naszą Ojczyznę.

 

W Polsce rok ten był poświęcony przypomnieniu życia wielkich świętych – brata Alberta i bł. Honorata Koźmińskiego. Ich duchowość wywarła wielki wpływ na im współczesnych jak i nadał oddziałuje na nasze pokolenie.

 

4.         W naszej wspólnocie trwamy w przygotowaniach duchowych i materialnych do jubileuszu 100-lecia istnienia parafii NSJ na Glinicach. Do jubileuszu pozostało już niespełna 4 lata.

 

5.         Patrząc na lokalne statystyki należy odnotować w minionym roku:

a/         64 chrzty dzieci

b/         29 ślubów

c/         77 pogrzebów.

 

6.         W tym ostatnim czasie zostało przyjętych do grona ministrantów 5 chłopców.

 

7.         W ramach duszpasterstwa pielgrzymkowego odbyło się kilkanaście pielgrzymek:

 

* jedna zagraniczna do Włoch oraz do Ziemi Świętej.

* stała, coroczna pielgrzymka do Obozu w Oświęcimiu, do miejsca męczeńskiej śmierci naszego patrona, bł. Ks. Bolesława Strzeleckiego; oraz inne pielgrzymki.

 

 8.       Każdego miesiąca odwiedzamy z posługą sakramentalną ok. 30 osób w ich domach.

 

9.       Po raz kolejny w czerwcu Parafialna Rada Duszpasterska zorganizowała Festyn dla rodzin.

 

10.       Przez złożone ofiary włączyliśmy się w realną pomoc udzieloną polskim siostrom prowadzącym na Ukrainie przedszkole dla dzieci z polskich rodzin. Akcji tej patronują Rycerze Kolumba.

 

11.       Sprawy materialne: siódmy już rok trwa generalny remont świątyni. W tym kończącym się roku zostały wykonane następujące prace:

 

a/         w lutym parafia jako jedyna na całym Mazowszu parafia Kościoła Rzymskokatolickiego otrzymała dotację na remont świątyni  ze środków Unii Europejskiej na prace remontowo-konserwatorskie. Przez dwa lata zespół fachowców opracowywał projekt na konkurs z działu – Dziedzictwo narodowe.

 

b/         wykonane w ciągu tego roku prace obejmowały: wymiana dachów na dwóch bocznych wieżach; renowacja murów dwu arkad; wymiana na nowy dachu nad całym kościołem – nawa główna, transept poprzeczny; dwie nawy boczne; prezbiterium; dwie zakrystie. Zostały również odnowione tynki na ścianach bocznych od ul. Kościelnej i ul. Wróblewskiego.

 

c/         W Mennicy Polskiej w Warszawie został wybity w ilości 200 sztuk pamiątkowy medal 100 – lecia Parafii NSJ w Radomiu.  Do końca br. parafianie i goście nabyli 48 sztuk medali. Medal ten wprowadza parafię już w bezpośredni etap przygotowań do Jubileuszu.

 

d/         Parafianie podczas trwającej kolędy otrzymują list, który opisuje w szczegółach życie duszpasterskie i duchowe naszej wspólnoty, jak również informuje o szczegółach prac remontowych i o parafialnych zobowiązaniach finansowych wynikających w prowadzonych prac strategicznych.

 

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku składając ofiarę aktywnie włączyli się w ten etap remontu. Ofiary są składane = na tacę; indywidualnie w kościele lub kancelarii; wpłacane na konto parafialne; poprzez nabywanie pamiątkowych medali. Bóg zapłać.

 

12.       Przez tę Eucharystię chcemy Bogu podziękować za wszystkie otrzymane łaski; pragniemy również przeprosić za grzechy i zaniedbania. Uczynimy to teraz poprzez śpiew Suplikacji oraz po Komunii śpiewając – Te Deum = Ciebie Boga wysławiamy.