1. Dziś: * 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin; *
10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * po mszy o 12.00 ks. Sebastian zaprasza dzieci klas IV szkoły podstawowej i ich rodziców na spotkanie, celem omówienia roku pierwszych piątków, które mają przeżywać po Pierwszej Komunii wszystkie dzieci klas IV; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec przez cały październik o 17.30. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z rodzicami. Dzieci podczas nabożeństwa idą procesyjnie niosąc różaniec i odmawiają piątą tajemnicę; * dziś można jeszcze złożyć podpis pod petycją dotyczącą nowej ustawy o zniesieniu aborcji z przyczyn choroby dziecka.
2. Jutro o 18.30 spotkanie dla katechetów uczących dzieci z naszej parafii – prowadzi x. Dariusz.
3. We wtorek miesięczny dyżur PZC = 8.00 – 9.00 i 16.00 – 17.00
4. W środę o 16.15 modlitwy APDŚ + 17.00 msza św.
5. Pierwszy czwartek miesiąca, o 18.00 modlitwy o powołania.
6. Pierwszy piątek miesiąca: * spowiedź = od 6.00 i od 17.00. Przypominamy rodzicom dzieci klas 4 o obowiązku dziewięciu pierwszych piątków ich dzieci / każde dziecko przystępuje do spowiedzi i obowiązkowo do Komunii św. /; * 8.30 posługa sakramentalna u chorych w ich domach; * 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja; * 18.00 msza w intencji Straży Honorowej i po mszy modlitwa tej wspólnoty.
7. Pierwsza sobota: * 8.00 wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę KŻR + APDŚ + STRAŻY H. do Wysokiego Koła / są jeszcze wolne miejsca – zapisuje p. Jadwiga Nobis /. Zabieramy stołeczek i ciepłe ubranie: * 18.00 msza w intencji KŻR w dzień Matki Bożej Różańcowej; * w całej Polsce przeżywana będzie inicjatywa modlitewna – Różaniec do granic. O szczegółach możemy się dowiedzieć z plakatu, który jest umieszczony w gablocie w kruchcie kościoła. Zachęcamy szczególnie młode małżeństwa oraz studentów.
8. Za tydzień:
* druga niedziela października – taca przeznaczona na remont kościoła. Ufam, że po zeszłotygodniowym ogłoszeniu każdy zrozumie, że jako parafianin powinien na ten cel składać odpowiednie do swoich możliwości ofiary. Czym innym jest datek, a czym innym – ofiara. Uwierzcie mi, że na tacę remontową rzucane są nawet pojedyncze grosze. Z takiego zaangażowania naprawdę nie zrobi się nic. Np. jeżeli osoba mająca niską emeryturę składa na rok 200 zł, to jest to dla niej bardzo duża ofiara, osobiście podziwiam taką osobę; ale jeżeli osoba zamożna lub bardzo zamożna składa 200 zł na rok, to czy poniosła wielką ofiarę? Mówię to pod rozwagę.
Na tablicy w kruchcie jest wywieszony numer konta, na które można wpłacać na remont; prowadzący działalność gospodarczą mogą czynić odpisy na rzecz kultu religijnego; będę każdego miesiąca podawał stan finansów związanych z remontem. Liczę na to, że wszyscy parafianie po tych niedzielnych dwóch apelach poczują się wspólnotą zaangażowanych, na miarę możliwości, w dzieło generalnego remontu kościoła, który nie przechodził takich prac od samego początku.
* 10.30 msza w intencji chóru; * 16.30 ks. Sebastian zaprasza dzieci klas 3 i ich rodziców celem rozpoczęcia rocznego przygotowania do Pierwszej Komunii Św. Rodzice wcześniej nabywają różaniec dla swojego dziecka. Różańce będą poświęcone na tym spotkaniu. Będą również omówione szczegóły przygotowania rocznego dzieci ; * 18.00 msza z asystą AK.; * przeżywać będziemy w całej Polsce Dzień Papieski. 
9. W kancelarii możemy wpisywać naszych bliskich zmarłych na Wypominki = roczne, półroczne i jednorazowe.
10. Wspólnota modlitewna „Zjednoczeni w Duchu” zaprasza na rozpoczynające się w dniu 18. października o godz. 18.00 / środa / Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Inne szczegóły są wypisane i umieszczone na plakacie w gablocie i na ulotkach – stolik z prasą. Mogą uczestniczyć również osoby z innych parafii.
11. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.
12. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Ś+P Tadeusza Jakubowskiego; ul. Komunalna; l. 51.
Wieczny odpoczynek.