II NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2022.

1. Dziś:

* 17.00 wymiana tajemnic różańcowych;

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

* 18.00 msza za zmarłych z KŻR

* w całej Polsce jest przeprowadzana zbiórka ofiar na pomoc Polakom mieszkającym na wschodzie. Za każdą ofiarę – serdecznie dziękujemy.

2. Jutro o 18.30 spotkanie dla lektorów świeckich, dorosłych, przygotowujące do świąt Bożego Narodzenia.

3. W środę o 16.00 w sali w domu parafialnym kolejne spotkanie Klubu seniora. Temat: Radomskie Towarzystwo Naukowe. Spotkanie poprowadzi prezes Stowarzyszenia pan Łukasz Zaborowski. Zapraszamy.

4. W czwartek, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:

* msze św. = 6.30; 9.00 i 18.00;

* to dzień modlitw o poszanowanie życia oraz za matki będące w stanie błogosławionym.

5. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. Program rekolekcji jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Proszę wziąć po jednym egzemplarzu do każdej rodziny oraz dla swoich sąsiadów i zaprosić ich na rekolekcje.

* 10.30 msza z asystą chóru parafialnego;

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców. Po mszy św. poświęcenie medalików.

* 17.00 adwentowe nabożeństwo – akatyst, śpiewany przez chór parafialny.

* 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej.

* za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona na opłatę prac wykonanych przy malowaniu kościoła.

6. Adwentowy dzień chorych w piątek 16. grudnia, po rekolekcjach. Rozpoczęcie od g. 8.30. Już od dziś zgłaszamy osoby chore, starsze, które nie będą mogły być na święta w kościele. Zgłaszamy – w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

7. Roraty w dni powszednie o 6.30; * codziennie przed roratami śpiew – Godzinek do NMP.

* dzieci w ciągu tygodnia mają roraty o 18.00. Jak co roku jest adwentowy cykl kazań dla dzieci połączony z pamiątkami, które będą otrzymywały. Zapraszamy dzieci wraz w ich rodzicami lub babciami i dziadkami

8. Przy stoliku pod chórem można nabyć opłatek na tegoroczną Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Opłatki rozprowadzają osoby z Klubu seniora. Ofiary składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu do ogrzewania naszego kościoła.

* PZ Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do nabywania.

9. W tym tygodniu 2 rodziny z naszej parafii złożyły swoje ofiary na malowanie kościoła; 1 rodzina z par. Dzierzków i 2 wpłaciły na konto parafialne. Serdecznie dziękujemy.

10. Akcja Katolicka organizuje konkurs plastyczny dla dzieci w przedszkola i szkół podstawowych z naszej parafii. Hasło konkursowe: „Z narodzeniem Jezusa było tak …”

Regulamin konkursu jest podany katechetom, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej oraz jest wydrukowany i wyłożony na stoliku z prasą. Prosimy rodziców, aby zainteresowali się i zachęcili dzieci do wzięcia udziału w konkursie. Liczymy na dużą aktywność.

11. Nadal realizujemy w naszej parafii pomoc dla Ukrainy:

* bardzo potrzebnym i poszukiwanym artykułem są zwykłe świece. Gdy jest zniszczony system elektryczny, wtedy świeca jest na wagę pokonania najtrudniejszych okoliczności.

PROŚBA: przy ołtarzu Jana Pawła II, przy balustradzie, jest ustawiony kosz, do którego można składać wszelkiego rodzaju świece – nowe, ale również już częściowo wypalone.

* w najbliższą sobotę, 10 grudnia, szykujemy drugi pakiet pomocowy do szpitala w Łucku, gdzie są leczeni ranni żołnierze. W pakiecie znajdą się artykuły higieniczne; leki; wyposażenie dla pacjenta szpitalnego; żywność; koce itp. Wraz z tymi darami wyślemy również i zebrane świece, które będą przekazane dalej, na tereny bezpośrednio zniszczone poprzez działania wojenne. Za każdą pomoc – dziękujemy.

12. Informacje dotyczące prac w kościele:

* zostały już wykonane wszystkie prace konserwatorskie i malarskie w nawie bocznej – poprzecznej oraz prace konserwatorskie przy witrażu.

* pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy złożyli na ten cel swoje ofiary indywidualne – roczne; za wszystkie ofiary z tac przeznaczonych na malowanie.

* nie byłoby możliwe wykonanie tego zakresu prac bez rodzin, które sponsorowały poszczególne obrazy:

= obraz króla Dawida – państwo Lutkowie z ul. Lechickiej

= obraz proroka Izajasza – państwo Odzimkowie z ul. Słowackiego

= obraz św. Wojciecha – państwo Odzimkowie [ syn Wojciech z rodziną ]

= oraz św. Piotra – państwo Wróblowie z ul. Inwalidów Wojennych

= obraz Millenium 1000-lecia [ nad ołtarzem bł. Bolesława] – państwo Klęczajowie z ul. Wojska Polskiego.

= obraz Zwiastowania NMP i cała kompozycja ołtarzowa, państwo Czubakowie z ul. Białej.

Serdeczne – Bóg zapłać.

* serdeczne podziękowanie p. Janowi Dąbrowskiemu z ul. Miedzianej, za kompleksowe udostępnienie kompletu rusztowań. Dziękuję również pracownikom firmy Jadex, Pana Jana Dąbrowskiego na czele z brygadzistą, Panem Marianem, który kierował pracami przy stawianiu i demontażu rusztowań.

* jeszcze raz pragnę w imieniu wszystkich parafian podziękować wszystkim, którzy włożyli swoje serce w prace przy tym etapie malowania.

* aktualnie stojące rusztowania są przygotowane nie do dalszego malowania, ale z nich będzie montowany w całej przestrzeni kościoła system kolorowego oświetlenia sklepienia.

* gdy doczekamy w przyszłym roku szczęśliwie Wielkanocy, wtedy patrząc na nasze możliwości, przedstawię informację dotyczące dalszych prac konserwatorsko – malarskich w naszym kościele.

13. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Tadeusza Janigacza; lat 86

Krzysztofa Kopanie; lat 63

Jerzego Wojakowskiego; lat 68

Jutro będzie msz św. pogrzebowa Ś+P Krzysztofa Kochańskiego; lat 72

Wieczny odpoczynek.