​NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. 5 CZERWCA 2022.

1. Dziś:

* 9.00 msza z asystą Oazy Ro​​dzin [ nie ma spotkania po mszy św.]

* 10.30 po mszy spotkanie RN

* 17.00 wymiana tajemnic różańcowych.

2. Jutro, drugi dzień uroczystości Zesłania Ducha Św., wspomnienie liturgiczne = Maryi, Matki Kościoła.

* msze św.= 6.30; 9.00 i 18.00

3. Niedziela za tydzień:
* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego

* 18.00 msza z asystą AK i spotkanie kończące kolejny rok formacyjny.

* taca przeznaczona na malowanie kościoła. Rozpoczęcie prac malarsko-remontowych od poniedziałku 27 czerwca.

* kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Osoby, które jeszcze nie spowiadały się na święta, powinny to uczynić w ciągu najbliższych dni tj. do niedzieli Trójcy Św. = 12 czerwca.

4. W poniedziałek 20 czerwca zaplanowane jest ostatnie przed wakacjami wyjazdowe spotkanie dla osób starszych z Klubu seniora. Planujemy wyjechać do Królewskich źródeł i w ten sposób rozpocząć dla tej grupy osób czas odpoczynku wakacyjnego. Zapisy prowadzi p. Barbara Głowacka, prezes Klubu.

5. Parafia nasza organizuje jednodniową, wakacyjną, pielgrzymkę do Płocka. To miasto północnego Mazowsza, z bardzo ciekawą historią i zabytkami. Zachęcamy. Zapisy u Pani Barbary Głowackiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

* Ks. Mariusz zorganizuje w październiku, 3 – dniową pielgrzymkę do Budapesztu. Karta informacyjna znajduje się na stoliku z prasą. Zachęcamy do wspólnego jesiennego wyjazdu u ks. Mariusza.

6. W tym tygodniu 4 rodziny złożyły ofiarę roczną na malowanie kościoła i 2 uczyniły to przez przelew bankowy. Serdeczne – Bóg zapłać.

7. Prasa: zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś gratisowo wraz z Gościem Niedzielnym kolejna płyta z nagraniami ksiąg Pisma Św.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Waldemara Rusa; lat 75

Henryka Podsiadło; lat 72

Krystynę Grzybowską; lat 87

Wieczny odpoczynek.