II NIEDZIELA ADWENTU 5 GRUDNIA 2021.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 10.30 – po mszy spotkanie RN

* 17.00 – wymiana ta​​jemnic różańcowych [ zmiana godziny – z 16.00 na 17.00 ].

Prosimy o obecność wszystkich osób z KŻR.

* 17.30 nabożeństwo do NSJ.

* 18.00 msza św. dla młodzieży klas 8 SP =, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie formacyjne w kościele.

* 19.00 w sali w domu parafialnym spotkanie dla osób żyjących w związkach bez sakramentu małżeństwa.

* dziś we wszystkich kościołach w Polsce jest przeprowadzana zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla Polaków mieszkających na Wschodzie, na terenach byłych republik. Prosimy, w miarę możliwości, o włączenie się w to adwentowe pomaganie.

*** 15.00 w kościele pw. Matki Odkupiciela na II Południu różaniec prowadzony przez wspólnoty mężczyzn. Zapraszają Rycerze Kolumba.

2. W środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św: 6.30; 9.00 i 18.00.

3. W czwartek o 18.30 w sali w domu parafialnym – Krąg Biblijny.

4. Niedziela za tydzień:

* rozpoczęcie rekolekcji adwentowych. Będzie głosił ks. Maciej Będziński, ogólnopolski dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Program rekolekcji jest wydrukowany, wyłożony na stoliku przy opłatkach i prosimy go wziąć do każdej rodziny.

* 10.30 msza z asystą chóru

* 18.00 msza z asystą AK

* w ubiegłym tygodniu podawane było, że 12 grudnia planowana jest zbiórka krwi. Jednak została ona odwołana przez stację krwiodawstwa. Odbędzie się po nowym roku.

* ofiary z tacy z przyszłej niedzieli, to druga niedziela miesiąca, będą przeznaczone na dalsze przygotowanie do malowania kościoła.

5. Adwentowa posługa sakramentalna osób chorych i starszych będzie po naszych rekolekcjach, w piątek 17.12. Rozpoczęcie od 8.30. Już można w zakrystii wpisywać te osoby. Można to uczynić również w kancelarii lub telefonicznie.

6. Rozprowadzane są opłatki na tegoroczną Wigilię. Ofiary, które będą składane przy opłatku są przeznaczone na zakup pelletu, służącego do ogrzewania naszego kościoła.

* można też nabyć adwentowe świece – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły swoje roczne ofiary na cele malowania kościoła. Serdeczne – Bóg zapłać.

8. Wielka zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Zbigniewa Mroczka; lat 62.

Wieczny odpoczynek.