NIEDZIELA PALMOWA 5. KWIETNIA 2020.

1. Dziś:

* rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. To najważniejszy czas całego roku liturgicznego.

* Przypominamy, że ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy bezpieczeństwa do końca Wielkiego Tygodnia t.j. do 11. kwietnia we mszy św. może jednorazowo uczestniczyć max. 5 osób. Dajemy pierwszeństwo po jednej osobie dla rodziny, która ma zamówioną na daną godzinę intencji mszy św.

* palmy poświęcone będą nam przypominały przez cały rok o uroczystym wjeździe Chrystusa do Jerozolimy. Tak Pan nasz rozpoczął ostatni etap swojej misji – głoszenia Ewangelii i założenia Kościoła.

* Odczytanie opisu Męki Pańskiej wprowadza nas w duchowe przeżycie całego Triduum Paschalnego.

* Wielka zachęta, aby poprzez transmisje telewizyjne lub radiowe uczestniczyć dziś całą rodziną we mszy św. oraz w wieczornym nabożeństwie Gorzkich żali.

* Z naszego kościoła transmitujemy dziś mszę św. o godz. 10.30. Podczas niej uroczyście będą poświęcone palmy. Jeżeli mamy w domu palmy [ mogą być z ubiegłego roku ] to miejmy je przy sobie podczas mszy św.

2. Spowiedź św. = wielka zachęta do nas wszystkich, aby każdy na święta wyspowiadał się. Proszę dokładnie utrwalić sobie godziny im miejsca spowiedzi prowadzonej w naszym kościele:

* spowiedź odbywa się w bocznej kaplicy [ UWAGA: kaplica ta znajduje się po prawej stronie kościoła – drzwi boczne „prawe” od str. ul. Kościelnej. Wchodzimy na plac kościoła furtką od ul. Słowackiego i idziemy bezpośrednio do prawych drzwi, od strony barierki przy podjeździe dla wózków ].

* terminy i godziny spowiedzi: najbliższy – poniedziałek, wtorek i środa:

            ** poniedziałek         = 6.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00

            ** wtorek                  = 6.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00

            ** środa                     = 6.00 – 9.00 i 17.00 – 19.00

            *** Wielki Czwartek           = 7.00 – 13.00

            *** Wielki Piątek                 = 7.00 – 13.00

            *** Wielka Sobota               = 7.00 – 13.00

* w kaplicy przebywa osoba aktualnie spowiadająca się, pozostali czekają na placu przed kościołem; zachowujemy między sobą odległość 2 m [ plac jest duży i można zachować bezpieczeństwo ].

* Zaplanujmy spowiedź już od poniedziałku.

* O godzinach spowiedzi informujmy swoich domowników, sąsiadów, znajomych. Informujmy się o spowiedzi dzwoniąc do siebie.

3. Z naszego kościoła w ciągu tygodnia transmisja mszy św. o 18.00; w niedziele i święta o 10.30 na profilu parafii na Facebooku i TUTAJ 

4. Od Wielkiego Czwartku do Wielkie Soboty – kancelaria będzie zamknięta.

5. Od Wielkiego Czwartku transmisje mszy i nabożeństw z naszego kościoła będą przesyłane przez parafialną stronę internetową. W kościele został zainstalowany nowoczesny system przesyłu obrazu. Szczegóły dotyczące możliwości odbioru transmisji są umieszczone na stronie. TUTAJ KLIKNIJ

6. Triduum Paschalne:

***Wielki Czwartek:

* spowiedź = 7.00 – 13.00 [ kaplica boczna ].

* 18.00 msza św. Wieczerzy Pańskiej. [ może uczestniczyć max, 5 osób ].Transmisja przez stronę internetową. Będziemy dziękowali za ustanowienie Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po mszy św. nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ciemnicy.

*** Wielki Piątek:

* spowiedź: 7.00 – 13.00 [ kaplica boczna ].

* 18.00 Liturgia Meki Pańskiej. [ może uczestniczyć max. 5 osób [. Transmisja internetowa.

* Przeniesienie Najświętszego sakramentu do Grobu Pańskiego.

* adoracja osobista do godz. 21.00

*** Wielka Sobota:

* spowiedź: 7.00 – 13.00.

* osobista adoracja Pana Jezusa przy Grobie = 7.00 – 13.00.

* nie będzie w świątyni ogólnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 13.00 proboszcz parafii poświęci pokarmy – symboliczny jeden koszyczek. To poświęcenie będzie transmitowane o 13.00 przez Internet. Każdy będzie mógł przygotować u siebie w domu rodzinny koszyczek ze święconym i wspólnie, cała rodzina z kapłanem niech w tym czasie modli się w domu. Na stronie internetowej umieściliśmy obrzęd błogosławienia pokarmów w swoim domu. Dokonajmy tego poświęcenia w gronie całej rodziny w Wielkanoc w swoim domu. Można to uczynić prze wielkanocnym rodzinnym śniadaniem.

* 18.00 Msza św. Wigilii Paschalnej. [ może uczestniczyć max. 5 osób ]. Transmisja przez Internet.

* Adoracja indywidualna w kościele do godz. 21.00.

*** Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

* od 12. kwietnia 2020 r. wg zarządzenia władz państwowych, w zgromadzeniach liturgicznych w kościołach może uczestniczyć max 50 osób. Prośba, abyśmy dokładnie przestrzegali tej zasady. Gdy zobaczymy, że jest zbyt duża liczba osób, to powróćmy do domu i tam przeżywajmy w duchu wiary święta Wielkiej Nocy.

* 6.00 Rezurekcja.

* dalszy porządek mszy św.: 9.00; 10.30 połączona transmisją internetową; 12.00 i 18.00.

7. Drugi dzień Wielkanocy; * msze św. według porządku niedzielnego.

8. Dalsze informacje:

* odpowiadając na pytania parafian, informujemy, że do 11. kwietnia 2020 r. w pogrzebie może uczestniczyć max. do 5 osób. Po świętach, od 14. kwietnia 2020 r. liczba ta wzrosnąć może do 50 osób.

8. Wszystkie sprawy pilne, wszystkie pytania, które nurtują Was, drodzy Parafianie – proszę zawsze, bez skrępowania, dzwonić na numer telefonu komórkowy Ks. Proboszcza [ 600 778 171 ].

9. Ogłoszenia porządkujące niektóre zagadnienia i sprawy na czas dzisiejszy i późniejszy:

*** Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach św. udzielona przez księdza biskupa trwa aż do odwołania.

*** Osoby starsze i chore modlą się w swoich domach; starajmy się umożliwić im udział we mszach św. transmitowanych z naszego kościoła.

*** W sytuacjach pogorszenia się stanu zdrowia u osoby chorej, nie zwlekając, należy zadzwonić na numer komórkowy proboszcza i zgłosić potrzebę spowiedzi i Komunii św.

*** Kto ma zamówioną mszę św. może zgłosić intencję bezpośrednio w kancelarii lub w zakrystii, albo telefonicznie, a ofiarę złożyć tuż przed mszą w zakrystii lub przelać na konto bankowe, zaznaczając w tytule, że to ofiara mszalna z danego dnia.

*** Pierwsza Komunia Św. dzieci klas 3 w naszej parafii zostaje przesunięta na wrzesień tego roku. Trójki klasowe rodziców wraz z ks. Sebastianem ustaliły najbardziej dogodne terminy.

*** Rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci klas 4 również zostaje przesunięta na wrzesień. Szczegóły będą ustalone z rodzicami.

*** Sakrament bierzmowania młodzieży klas 8 zostaje przesunięty na jesień. Młodzież będzie już uczniami klasy pierwszej szkoły średniej. Szczegóły będą podane w odpowiednim czasie.

*** Inne ważne informacje dotyczące życia wspólnotowego parafii będą podawane sukcesywnie z monitorowaniem aktualnej sytuacji.

9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy z wielkim zrozumieniem przyjęli prośbę, aby kto może, w miarę sowich możliwości, przekazał ofiarę na rzecz bezpośredniego funkcjonowania parafii w wymiarze ekonomicznym. W tym tygodniu na konto bankowe wpłynęło 32 ofiary oraz w kancelarii złożono 3 ofiary. Serdeczne – Bóg zapłać. Jest dalej wielka prośba, aby w tej formie wyrażać swoją odpowiedzialność i przywiązanie do swojej parafii.

10. Módlmy się tu w kościele, jak i w naszych domach, aby dobry Bóg zachował ludzi  i świat od złego oraz, aby ludzie będąc zachowani od epidemii jednocześnie zawsze mieli serce pojednane z Bogiem w spowiedzi na każdą godzinę życia, szczególnie na tę ostatnią.

* Módlmy się za kraje najbardziej dotknięte epidemią; za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, za pracujących w laboratoriach, za policję i wszelkie inne służby, za rządzących i tych, którzy pełnią służbę na rzecz bliźnich – o zdrowie i siły w dalszych dniach walki z epidemią.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Danutę Kulik; lat 82

            Henrykę Gumowską; lat 88

Wieczny odpoczynek.