II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5 MARCA 2023.

1. Dziś: * 9.00 msza św. z asystą Oazy Rodzin; * 10.30 spotkanie RN;

* 16.30 wymiana tajemnic różańcowych; * 17.00 Gorzkie żale z nauką pasyjną.

* 18.00 msza za zmarłych z KŻR

* puszka na pomoc misjonarzom – to dzieło misyjne „Dzień solidarności z Afryką.” Ministranci będą zbierali ofiary przy wyjściu z kościoła.

* Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zrobili paczkę żywnościową dla żołnierzy ukraińskich walczących na froncie. Do tej pory dostarczono już 160 paczek. Kto jeszcze chce przynieść zrobioną paczkę może ją złożyć do najbliższego wtorku w zakrystii lub kancelarii. Wszystkim, którzy w ten sposób ofiarowali ten dar jako jałmużnę wielkopostną, serdecznie dziękujemy.

2. Jutro o 18.30 miesięczne spotkanie dla lektorów świeckich dorosłych.

3. W piątek:

* droga krzyżowa: * 7.00 dla starszych; 17.30 dla dzieci; * 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Rozważania poprowadzą osoby z oazy Rodzin.

* 15.00 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja

* Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 31 z ul. Białej zapraszają rodziców na dzień otwarty dla klas „zerowych” i pierwszych. Rozpoczęcie o godz. 17.00

4. Niedziela za tydzień:

* 10.30 msza z asystą chóru parafialnego.

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i dla ich rodziców. i po mszy poświęcenie modlitewników.

* 17.00 nabożeństwo pasyjne Gorzkich żali.

* 18.00 msza z asystą Akcji katolickiej i po mszy spotkanie.

* z racji drugiej niedzieli miesiąca, ofiary z tacy będą przeznaczone na malowanie kościoła.

5. PZ Caritas pomaga w rozliczaniu podatku PIT za 2022 rok. Można się zgłaszać w każdy wtorek oraz czwartek w godz. 16.00 – 17.00 do sali w domu parafialnym. Należy mieć ze sobą rozliczenie za poprzedni, 2021 rok.

6. W tym tygodniu 3 rodziny złożyły roczną ofiarę na malowanie kościoła i jedna uczyniła to poprzez przelew bankowy. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

7. Parafian pragnie zorganizować IX Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zaplanowana jest na sobotę i niedzielę 3 – 4 czerwca 2023. Wszystkie informacje znajdują się na naszej stronie internetowej; fB. Można również instrukcję dotyczącą pielgrzymki pobrać po mszy z zakrystii. Zapraszamy osoby chętne z parafii oraz możemy poinformować osoby z innych parafii.

8. W sobotę przed Niedzielą Palmową, 1 kwietnia br. – chcemy zorganizować wyjazd do sanktuarium w Kałkowie na spektakl teatralny „Misterium Męki Pańskiej”. Wszystkie szczegóły są opisane na kartkach, które można pobrać ze stolika z prasą. Można już zapisywać się na ten wyjazd.

9. Osoby z Klubu seniora w każdą niedzielę rozprowadzają prasę katolicką. Zachęcamy do nabywania.

10. W tym tygodniu z naszej parafii pożegnaliśmy:

Ś+P * Sebastiana Mazurkiewicza; lat 41; *Jacka Zycha; lat 52

* Mirosława Orzechowskiego; lat 72

Jutro o godz. 11.00 będzie pogrzeb Stanisławy Senderowskiej, długoletniej zelatorki KŻR, osoby wielce zasłużonej dla naszej parafii oraz dla Parafii Św. Rafała na Ustroniu.

Wieczny odpoczynek.