1. Dziś: * 10.30 msza z asystą chóru

* 18.00 msza z asystą AK + spotkanie formacyjne tej wspólnoty

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na dzisiejszą tacę na cele remontowo-kredytowe oraz 2 rodzinom, które złożyły ofiary indywidualnie w ciągu minionego tygodnia.

3. Jutro:

* 9.00 msza św. w intencji osób chorych przebywających w domach, hospicjach i szpitalach z okazji Światowego Dnia Chorego. Będziemy się również modlili w intencji ks. prałata Stanisława, który przebywa w szpitalu, dziękuje za modlitwy i nadal o nie prosi.

* 18.30 miesięczne spotkanie dla lektorów świeckich dorosłych.

4. W środę o 18.00 msza w intencji członków PZCaritas i spotkanie formacyjne.

5. W czwartek o 18.30 kolejne spotkanie Kręgu biblijnego. Omawiamy posługę misyjną i biblijną Św. Pawła. Bardzo ciekawa i ważna tematyka.

6. W niedzielę za tydzień:

* 18.00 msza z asystą RK i spotkanie formacyjne tej wspólnoty.

7. Zachęcamy do wypożyczania książek z naszej biblioteki parafialnej. Sukcesywnie uzupełniamy księgozbiór. Jest wiele nowych publikacji, cieszących się dużym zainteresowaniem. Biblioteka jest czynna w każdą niedzielę = 10.00 – 12.00 i w każdą środę 15.30 – 17.00. Jeszcze raz bardzo serdecznie pragnę podziękować 4 paniom bibliotekarkom za ich wolontariat.

8. W nawie poprzecznej zostały zainstalowane 2 odnowione, pozłocone, żyrandole przed ołtarzami: * Serca Pana Jezusa; * Matki Bożej. Jeżeli ktoś chciałby złożyć na ten cel swoją ofiarę w ramach upiększania świątyni,  prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

9. Do kancelarii naszej parafii zgłosiła się rodzina Państwa Szpilskich z par. w Kazanowie, z prośbą, o jednorazową pomoc dla ich półtorarocznego dziecka Franciszka, który będąc z bliźniaków, urodził się z bardzo znaczną dysfunkcją nóżki. Tego typu schorzenia operowane są w klinice w USA. Rodzice proszą o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej w naszym kościele w przyszłą niedzielę. Na stoliku z prasą jest wyłożona ulotka opisująca tę sytuację małego Franka. Bardzo proszę o zainteresowanie się i wzięcie ulotki, a w przyszłą niedzielę w miarę możliwości starajmy się w łączyć w tę szlachetną pomoc.

10. Zachęta do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Barbarę Rejmer; lat 72

Wieczny odpoczynek.