XXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 5 WRZEŚNIA 2021.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzinny

* 10.30 po mszy św. spotkanie w sali nad zakrystią dla RN

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

*** 15.00 w kościele św. Stefana na Idalinie różaniec prowadzony przez wspólnoty mężczyzn.

*** W całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych ofiar wojen w Afganistanie i Syrii. Całością środków będzie dysponowała Caritas Polska. Zachęcamy do tego aktu miłosierdzia i solidarności.

2. Jutro o 18.30 spotkanie wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii.

3. W środę przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. = 6.30; 9.00 i 18.00.

4. W czwartek rozpoczynamy spotkania dla chętnych, którzy chcą pogłębić wiedzę związaną z Pismem Świętym. Zapraszamy na godz. 18.30 do domu parafialnego.

5. Przypominamy, że w każdy piątek o 15.00 jest nabożeństwo Koronki do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna, która trwa do mszy wieczornej. Z przykrością należy stwierdzić, że w tym czasie jest bardzo mało wiernych modlących się. Starajmy się przyjść do kościoła na osobistą modlitwę.

6. Od tej soboty rozpoczynamy cotygodniowe spotkania formacyjne dla scholi i ministrantów. Wiemy, że zostały one przerwane ze względu na pandemię.

* Ministranci:

* 10.00 = dla kandydatów, którzy chcą zostać ministrantami. Wielka prośba do rodziców, aby zachęcili swoje pociechy – mogą to być chłopcy od trzeciej klasy szkoły podstawowej i starsi.

* 10.30 spotkania dla ministrantów ze szkoły podstawowej

* 11.00 ministranci i lektorzy ze szkoły średniej.

Za grupy ministranckie odpowiada ks. Sebastian.

* 11.00 – będą spotkania dla dziewcząt ze scholi [ szkoła podstawowa i średnia ]. Odpowiadają = ks. Sebastian, ks. Mariusz i pani katechetka Anna Szymczyk oraz animatorzy muzyczni.

Bardzo liczymy na to, że te grupy liturgiczne bedą silne w naszej parafii.

7. Od przyszłej niedzieli chcemy w każdą niedzielę na mszę św. o 12.00 szczególnie zaprosić wszystkie dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Pragniemy po raz kolejny wyakcentować liturgię mszy dla dzieci. Za całość będzie odpowiadał ks. Mariusz. To tylko od rodziców będzie zależało, czy dzieci będą na tej mszy św. obecne.

8. Jest przygotowana księga intencji na 2022 rok. W godzinach pracy kancelarii można już rezerwować terminy mszy św. na rok przyszły.

9. Niedziela za tydzień:

* dzień beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej.

* 10.30 msza św. z asystą chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK i spotkanie formacyjne.

* druga niedziela miesiąca – taca przeznaczona na przygotowanie do dalszego malowania kościoła.

10. W przyszłą sobotę, tj. 18 września, przeżywać będziemy IV część Jubileuszu Parafii; będzie to Galowy Koncert Jubileuszowy. O godz. 19.00 wystąpi w naszym kościele „Chór Miasta Katowice – Camerata Silesia”. To jeden z najlepszych polskich chór. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy. Na stoliku z prasą są wydrukowane bilety wstępu. Są one bezpłatne. Każdy niech weźmie dla siebie, ale też i dla swoich bliskich z parafii lub spoza parafii. Bilet będzie zaproszeniem na to znaczące wydarzenie jubileuszowe.

11. Natomiast w sobotę 9 października będziemy przeżywać cz. V Jubileuszu = pielgrzymkę dziękczynna na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00; * 10.00 spotkanie w sali Różańcowej i prelekcja nt. Jasnej Góry; * 11.00 msza św., dziękczynna za dar Jubileuszu – w kaplicy cudownego obrazu MB; * 13.15 droga krzyżowa na wałach jasnogórskich. Liczymy, że pojedzie nas bardzo dużo. Koszt – 60 zł. Opłata przy zapisie. Można od dziś się zapisywać.

12. Dziś biblioteka otwarta w godz. 10.00 – 12.00.

13. Bóg zapłać za 3 ofiary złożone na malowanie świątyni.

14. Polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

15. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Romana Sarnowskiego; lat 79

Andrzeja Madeja; lat 59

Huberta Budzyńskiego; lat 72

Jutro będzie pogrzeb Ś+P Marii Karaszewskiej; lat 72

Wieczny odpoczynek.