DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020.

1. Dziś:

* 7.00 msza za zmarłych z KŻR

* 9.00 msza z asystą Oazy Rodzin

* 10.30 po mszy św. spotkanie Rycerstwa Niepokalanej

* 12.00 msza św. dla dzieci klas 3 i ich rodziców – to grupa dzieci przygotowująca się do Pierwszej Komunii Św. Po mszy św. spotkanie z ks. Sebastianem i poświęcenie medalików.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych

* 17.30 nabożeństwo do NSJ

* 18.00 msza św. w której uczestniczy młodzież klas 8 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Sebastianem.

* w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka ofiar na pomoc Polakom na wschodzie. Będziemy wdzięczni za każdą złożona ofiarę.

2. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. = 6.30; 9.00 i 18.00. W tym dniu szczególnie modlimy się o poszanowanie życia i o prawny zakaz aborcji w3 naszym kraju.

3. Przyszła niedziela:

* nauki rekolekcyjne na każdej mszy św. poprowadzi ks. Igor Małysz, kapłan obrządku greckokatolickiego. Starajmy się o jak największy udział w mszach św.

* 10.30 msza św. w intencji chóru parafialnego.

* 18.00 msza z asystą AK.

* taca z przyszłej niedzieli to taca przeznaczona na malowanie prezbiterium naszej świątyni.

* W tym miejscu pragnę podziękować = 3 rodzinom, które złożyły ofiary roczne; 7 rodzinom, które przekazały ofiary tacowe poprzez przelew bankowy. Bóg zapłać.

4. Przy stoliku pod chórem możemy nabyć  świece Caritas. To od zapalenia tej świecy w naszych domach, będziemy rozpoczynali wieczerzę wigilijną. Zachęcamy do nabywania. Są 4 rodzaje świec.

* przy wejściu do kościoła osoby z Klubu seniora rozprowadzają opłatki na wigilię. Jak w poprzednich latach, ofiary składane przy opłatkach będą przeznaczone na ogrzewania kościoła.

* PZC rozprowadza wydane przez Fundację bpa Jana Chrapka kalendarze na 2021 rok. Można je nabyć przy stoliku z prasą.

* Zachęta również do nabywania tygodników katolickiej prasy.

5. Od dziś możemy zgłaszać osoby starsze i chore do spowiedzi adwentowej i świątecznej. Spowiedź będzie w sobotę 19 grudnia od godz. 8.30. Zgłaszamy: * po mszy św. w zakrystii; * w kancelarii; * oraz telefonicznie.

6. Ponieważ wiele osób pyta nas, jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda w domach parafian, chcemy poinformować, że:

* ze względu na aktualny jeszcze trudny stan epidemiczny, nie będzie kolędy bezpośrednio po świętach Bożego Narodzenia. Jest to decyzja zrozumiała i dlatego informujemy o niej z wyprzedzeniem.

* planujemy, aby ta wizyta, która łączy się z modlitwą za każdą rodzinę, z błogosławieństwem dla każdego domu, odbyła się w czasie późniejszym. Jeżeli zmienią się na lepsze na wiosnę warunki epidemiczne, będziemy chcieli zorganizować kolędę bezpośrednio po Wielkanocy tj. od wtorku 6 kwietnia 2021 r. Chyba jest to jedyne słuszne rozwiązanie.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P     Wandę Lipińską; lat 97

            Józefa Galińskiego; lat 73

            Wojciecha Kacperskiego; lat 31

            Zdzisława Kundysa; lat 81.

We wtorek o g. 11.00 będzie pogrzeb + Marcina Kwietnia – ministranta, lektora, doktora historii. Prowadził w naszej parafii wykłady z okazji święta niepodległości oraz cykliczne wykłady historyczne. Przeżył 54 lata.

Wieczny odpoczynek.