X NIEDZIELA ZWYKŁA 6 CZERWCA 2021.

1. Dziś: * 7.00 msza św. za zmarłych z KŻR;

* 10.30 spotkanie dla Rycerstwa Niepokalanej.

* 16.00 wymiana tajemnic różańcowych.

2. Codziennie do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas nabożeństwa czerwcowego jest procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków z tegorocznych kwiatów i ziół z naszych ogródków.

3. W tym tygodniu 5 rodzin złożyło roczne ofiary na cele malowania kościoła.

4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 20. czerwca w godz. 11.00 – 15.30 [to dzień naszego festynu] odbędzie się kolejna zbiórka krwi w ramach parafialnego Klubu HDK im. Św. Jana Pawła II. Bardzo prosimy stałych dawców oraz nowych, którzy już mają ukończone 18 lat o oddanie tego bezcennego leku. Niech to będzie nasz dar związany z jubileuszem.

5. Jak w każdą niedzielę polecamy nabywanie i czytanie prasy katolickiej.

6. Jeszcze raz podajemy najważniejsze informacje dotyczące świętowania przez 3 dni wielkiego jubileuszu 100-lecia Parafii:

A. To wielkie święto – liczymy na obecność liczną parafian; ale też prosimy, abyście zaprosili swoich bliskich z rodzin oraz znajomych, którzy dziś mieszkają poza naszą parafią, ale wcześniej byli z nią związani.

B. W piątek, 11. czerwca, przypada odpust parafialny

* nie obowiązuje nas post;

* msze św. = 6.30; 9.00 – dla osób starszych i chorych;

* 15.00 – 17.45 Koronka do miłosierdzia Bożego i adoracja eucharystyczna;

* 18.00 główna msza odpustowa, jubileuszowa. Celebrować będą kapłani ziomkowie; przewodniczyć będzie o. Sebastian Matecki z Częstochowy; na koniec mszy odmówienie Litanii do Serca Jezusa i procesja;

* 20.30 – prezentacja filmu pt. „Glinice – wspólnota obecności” i apel maryjny.

C. Sobota, 12 czerwca – 18.00 msza św. celebrowana przez byłych księży wikariuszy; przewodniczyć będzie ks. Kazimierz Chojnacki, a słowo Boże wygłosi ks. Mirosław Bandos.

* 20.30 prezentacja książki, monografii parafii i dzielnicy. Apel maryjny.

D. Niedziela, 13 czerwca:

* msze św. = 7.00; 9.00; 10.30; nie będzie mszy o 12.00;

*** 13.00 główna msza jubileuszu celebrowana przez Abpa Wacława Depo z Częstochowy i transmitowana przez TVP Polonia. Liczymy na bardzo liczny udział w tej Eucharystii.

* 20.30 koncert chóru parafialnego pt. „Glinickie cztery pory roku”. Na tym koncercie będą obecni księża biskupi naszej diecezji. Apel maryjny.

* to będzie druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na malowanie świątyni.

E. Pragnę poinformować, że od piątku, po każdej mszy św. będzie można nabyć wielką pamiątkę jubileuszu, książkę pt. „Glinice – parafia, dzielnica, wspólnota”. Autorem jest dr hab. Sebastian Piątkowski. Książka liczy 165 stron, w tym kilkaset fotografii. Napisana jest w formie opowieści historycznej. Odnosi się do konkretnych osób z minionego stulecia. Bardzo wielu będzie mogło odnaleźć siebie, swoich bliskich z rodzin. Bogata dokumentacja fotograficzna jest wspaniałym komentarzem odnoszącym się do dziejów parafii i dzielnicy. To pamiątka dla każdej rodziny, ale też piękny prezent dla naszych bliskich, którzy byli związani z parafią. Będzie ją można nabyć przez cały piątek [odpust], sobotę i w przyszłą niedzielę. W sobotę o godz. 20.30 podczas prezentacji autor będzie podpisywał to dzieło jubileuszowe. Wydrukowaliśmy 500 egz. Cena 50 zł. Prosimy nie zwlekać z nabyciem tej pięknej lektury mówiącej o naszych dziejach.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P Stanisława Czecha; lat 71. Wieczny odpoczynek.