VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś: * 6.30 msza za zmarłych z KŻR; * 9.00 msza asystą Oazy Rodzin; * 10.30 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej; * 16.00 wymiana tajemnic różańcowych. * zbieramy podpisy pod petycję do władz Radomia i pozwolenie na powstanie w mieście pomnika upamiętniającego ofiary zbrodni na Wołyniu dokonanej na Polakach przez Ukraińców. Możemy to uczynić przy stoliku z prasą.

2. Środa: * 13.00 spotkanie Klubu seniora. Spotykamy się o 13.00 przed Bibliotekę Pedagogiczną przy ul. Kościuszki. Zapraszamy wszystkich chętnych.

* 18.00 msza w intencji PZC + spotkanie formacyjne.

3. Czwartek o 18.30 Krąg biblijny. To są spotkania pomagające lepiej zrozumieć Słowo Boże za warte w Piśmie Świętym.

 4. Piątek: * 15.00 Koronka i adoracja. * od piątku rozpoczęcie modlitewnej nowenny przed Zesłaniem Ducha Św.

5. Sobota – od 8.30 spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunia Św. dla ich rodziców, chrzestnych i całych rodzin.

6. Niedziela za tydzień: * uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. * 10.30 msza w intencji chóru parafialnego. * 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii Św. dla dzieci klas 3 szkoły podstawowej. W tym roku przystąpi grupa 65 dzieci. * 18.00 msza z asystą Akcji Katolickiej. * 18.00 w parafii Św. Pawła na Janiszpolu odpust tzw. Wielkiej Fatimy. O godz. 18.00 dekanalne spotkanie KŻR + 19.00 Msza i procesja.* ponieważ to jest druga niedziela miesiąca, dlatego ofiary składamy na tacę remontową.

 7. Kto jeszcze nie zdążył, może jeszcze wpisać sowich bliskich na drugie półrocze na nabożeństwo Wypominek.

8. W tym tygodniu 6 rodzin złożyło ofiary na remont; jedna rodzina nabyła pamiątkowy medal 100 – lecia. Wspólnota Rodziny szkaplerza również złożyła na ten cel ofiarę. Bóg zapłać.

9. Bardzo proszę, aby nie stawiać zapalonych świeczek na klęczniku przy krzyżu w kruchcie kościoła. Jest to niebezpieczeństwo zapalenia się elementów drewnianych – klęcznika i krzyża.

10. Na polecenie straży pożarnej i policji przekazuję apel, aby nie stawiać samochodów, które blokują bramę i wjazd na teren przed kościołem od strony ul. Słowackiego. Ostatnio mieliśmy interwencję pogotowia i był wielki kłopot z wjazdem. Będzie tam ustawione odpowiednie oznakowanie, ale to od nas zależy, aby przestrzegać tego apelu.

11. W czwartek 31 maja przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Podaje trasę procesji: przejdziemy ulicami = Słowackiego + Tadeuszowska + Odrodzenia + Podmiejska  + Odechowska + Miedziana + Słowackiego. Ołtarze przygotowują mieszkańcy poszczególnych ulic, mając do pomocy osoby następujących wspólnot duszpasterskich. Ołtarz I = ul. Tadeuszowska [ przy p. Frączek ] + Rycerze Kolumba; ołtarz II róg Odrodzenia i Podmiejskiej [ przy p. Kowalczyk ] + Oaza Rodzin; ołtarz III [ Podmiejska – Odechowska  przy p. Rewińskich ] + PZC i AK; ołtarz IV / Długojowska – Miedziana przy p. Gaworskich ] + KŻR, APDŚ, Straż H..

 12. Polecamy prasę katolicką.

13. W tym tygodniu pożegnaliśmy z parafii:

Ś+P     Krystynę Biernacką; ul. Wrześniowskiego; lat 93

Ś+P     Mariannę Mazur; ul. Dąbrowskiego; lat 79

Jutro o 13.30 będzie pogrzeb Ś+P  Marianny Wieczorek; ul. Ludwikowska; lat 88.

Wieczny odpoczynek.